Kadir Has Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörlüğü ve Çekirdek Program Direktörlüğü’nün işbirliğiyle hazırlık sınıfına veya birinci sınıfa başlayacak öğrencilerin, üniversitemizin süreçlerine daha kolay uyum sağlayabilmesi, eğitim sistemimizi ve öğrenci kulüplerini amacıyla Kadir Has Üniversitesi Buddy Programı düzenleniyor.

Bu program kapsamında üniversitemiz hakkında bilgi ve deneyimi olan, akademik alanda başarılı ve iletişim yeteneği gelişmiş öğrencilerimiz, okulumuza yeni başlayacak öğrencilerimizin hem mentoru hem de ilk arkadaşı oluyor. “Superbuddy” ve “Buddy” kategorilerinde çalışan öğrencilerimiz bu program sayesinde her yıl yeni arkadaşlar edinirken yeni öğrencilere tecrübelerini aktarıp sorularına hızlı çözümler sunuyor.

KHAS Buddy Programı’nda çalışan öğrencilerimizin başlıca görevleri şunlar:

  • Kendileriyle paylaşılan listede yer alan her yeni öğrenciyle iletişime geçmek ve onayları dahilinde bir iletişim grubu oluşturmak,
  • Gruptakilerle sürekli iletişimde kalmak ve sorularına hızlı bir şekilde dönüş sağlamak,
  • Yeni öğrenciler ile buluşmalar organize ederek onları bölüm, fakülte ve sosyal alanlarla tanıştırmak,
  • Yeni öğrencilere Kadir Has Üniversitesi Uyum Günlerine davet edip etkinlik hakkında bilgi vermek,
  • Üniversitemizin (Öğrenci İşleri Direktörlüğü, Uluslararası Ofis ve Erasmus Ofisi, Kariyer Ofisi ve Mali İşler Direktörlüğü gibi) idari birimleri hakkında bilgi vermek,
  • Öğrenci El Kitabı ve Öğrenci Yönlendirme Kılavuzu’nu öğrencilere eksiksiz bir şekilde iletmek ve bu kılavuzlar hakkında bilgi vermek.

Bu programın liderlik, takım çalışması ve en önemlisi iletişim yeteneğinizi geliştirmek yolunda çok önemli bir deneyim olacağına inanıyoruz. Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.