20th International Conference on the European Energy Market, 10-12 Haziran 2024’te KHAS’ta Düzenlenecek

15 Ocak 2024

20th International Conference on the European Energy Market (EEM24), 10-12 Haziran 2024 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nde yapılacak.

KHAS Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi’nin (CESD) ev sahipliğinde düzenlenecek olan EEM24, Avrupa’nın enerji piyasalarındaki akademi, endüstri ve politika alanlarındaki paydaşlarını 20 yıldır başarıyla bir araya getiriyor. Konferansın eş başkanlıkları CESD Müdürü Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger ile Yeditepe Üniversitesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Emre Çelebi tarafından birlikte yürütülüyor.

İlk kez 2004’te Polonya’nın Lodz kentinde düzenlenen EEM konferansları daha sonra Varşova, Krakow, Lizbon, Leuven, Madrid, Zagreb, Floransa, Stockholm, Porto, Dresden, Lodz, Ljubljana, Stockholm ve Lappeenranta gibi Avrupa kentlerinde devam etti.

Enerji piyasalarının farklı konularının odakta olduğu konferanslarda, enerji dönüşümü, enerji modellemeleri, düzenleyici politikalar, enerji verimliliği ve yönetimi, iklim değişikliği, karbon piyasaları, enerji adaleti gibi konular ele alınıyor.

Konferans hakkında ayrıntılı bilgiye https://eem24.khas.edu.tr/ linkinden ulaşılabilir.