Spor Hukuku ve Yönetimi - Burs Sınavı

Sınav Tarihi: 4 Kasım 2018, Pazar (Saat:11:00)

Sınav Yeri: Kadir Has Üniversitesi Kadir Has (Cibali) Kampüsü, Fatih, İstanbul

Sınav Kaydı için Son Tarih: 2 Kasım 2018, Cuma (Saat: 12:00)

Sınav Ücreti: 25TL

Banka Hesap Bilgileri:

Garanti Bankası - Balat Şubesi

Hesap Sahibi: T.C. Kadir Has Üniversitesi

IBAN: TR06 0006 2000 0200 0006 2998 87

Burs İmkanları:

Programa kesin kayıt olmak için Burs Sınavı’na girmek mecburi değildir.

Burs dağılımı aşağıdaki gibi olacaktır.

Sınav sıralamasına göre;

1. - 3. %100 Burs

4. - 8. %50 Burs

9. - 15. %20 Burs

Sınav Kayıt Prosedürü

1) Burs Sınavı'na katılabilmek için aşağıda bulunan ‘Online Kayıt' formunun doldurulması gerekmektedir. Online Kayıt formu başarıyla doldurulduğunda ekranda 'Bilgileriniz iletilmiştir, teşekkür ederiz..' yazısı çıkacak ve size ayrı bir email atılmayacaktır. 

2) Online Kayıt formunun doldurulmasının ardından sınav giriş ücretinin aşağıda detayları verilen hesaba yatırılması ve dekontun scm@khas.edu.tr adresine email yoluyla gönderilmesi ya da elden merkezimize ulaştırılması gerekmektedir.

3) Bize ulaşan dekont ile online kaydınız eşleştirilecek ve sınav kaydınız tamamlanacaktır. Sınav kaydınız tamamlandığında size bir email gönderilecektir. Eğer dekontu bize ulaştırdıktan sonra 3 gün içerisinde onay emaili size ulaşmadıysa lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Önemli Not: Sınav ücretinin ATM'den yatırılması durumunda alınacak fiş üzerinde kimlik bilgileri bulunmuyorsa, bu fişi bize iletmeden önce lütfen üzerine adınızı soyadınızı ve TC kimlik numaranızı da yazınız. 

Önemli Not 2: Sınav ücreti ödemesini online bankacılık veya banka şubesi aracılığıyla yapıyorsanız, lütfen dekontu bize bankadan direkt olarak yönlendirmeyiniz. Kendi  email adresinizi kullanarak bize iletiniz.  

(KAYITLARIMIZ SONA ERMİŞTİR. İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.)

Burs Sınavı Konu Başlıkları

Spor Hukuku Mevzuatı, Temel Spor Hukuku Bilgisi, Ulusal ve Uluslararası Spor Hukuku Prosedürleri, Genel Spor Yönetimi, Yönetim Modelleri, Ulusal ve Uluslararası Spor Organizasyonlarının Yapıları ve İşleyişleri, Spor Genel Kültürü, Genel Spor Tarihi.

Sınavda 50 adet çoktan seçmeli soru (75 puan) ve bir adet metin sorusu (25 puan) olacaktır.

Süre: 90 dakika

Son güncelleme: 31.10.2018, 14:02