İstanbul’da Çalışan Göçmenlerin Yaşam Deneyimleri Projesi için Görüşme Çağrısı

30 Haziran 2022

Kadir Has Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ezgi Tuncer tarafından yürütülen ve TÜBİTAK tarafından fonlanan araştırma projesi, yüksek-eğitimli göçmenlerin kentsel yaşamlarını inceliyor.

Üniversite mezunuysanız, Türk vatandaşı değilseniz (çifte vatandaş olabilirsiniz) ve İstanbul’da çalışıyorsanız (geçici olarak işsiz olabilir ya da yurtdışındaki bir şirket için çalışıyor olabilirsiniz) ve dahası araştırmaya katılmakla ilgileniyorsanız sizinle görüşmek isteriz.

Görüşmelerde, İstanbul’a gelme sebeplerinizi, göç etme sürecinizi, kendi ülkenizdeki ve buradaki iş, ev ve sosyal hayatınızı konuşuyor; iyi ve kötü deneyimlerinizi dinleyip anlamaya çalışıyoruz. Deneyimlerinizin, daha kapsayıcı ve gelişmiş yasaların ve kentsel politikaların üretilmesine katkı sunmamızı sağlayacağını umuyoruz. Lütfen deneyiminizin sıradan olduğunu düşünmeyin. Hepimizin hem biricik hem de müşterek deneyimleri var. İstanbul’da hepimiz için daha iyi, eşit ve kaliteli bir ortam yaratmak için lütfen araştırmamıza katılın.

Formu doldurarak bize katılabilirsiniz: https://forms.gle/6U8GGt8PUKirpnRe7

Sizinle iletişime geçerek uygun vaktinizde ve istediğiniz biçimde (yüz yüze ya da çevrimiçi) sizinle görüşmek üzere sizden randevu isteyeceğiz.(*)

Sosyal medya hesaplarımıza da buradan ulaşabilirsiniz:

Proje Ekibi:

  • Doç. Dr. Ezgi Tuncer, Koordinatör
  • Tara Cravens, Gülfer Ulaş, Eka Gök, Liana Kuyumcuyan, Sare Nur Avcı, Araştırma 

(*) İnsan Araştırmaları Etik Kurallarına bağlıyız. dolayısıyla kişisel-özel bilgileriniz istenmeyecek, isminiz ve görüşmemiz gizli tutulacaktır.  

Leave A Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir