Hakkında

Üniversite hayatı, öğrencinin kişisel ve akademik anlamda kendini geliştirdiği ve geleceğini şekillendirmeye başladığı önemli bir süreçtir. Bu süreç beraberinde yenilikler getirirken aynı zamanda farklı alanlarda sorunlar da baş gösterebilmektedir. 


Üniversite hayatında yaşanan problemlerin üstesinden gelebilmek, uyum ve adaptasyon aşamalarını daha sağlıklı atlatabilmek, stresli durumlar karşısında problem çözme becerilerini geliştirmek ve aynı zamanda kendini daha iyi tanımak için, insan hayatının her döneminde olduğu gibi bu dönemde de bir ruh sağlığı uzmanının desteğine ihtiyaç duyabilmektedir. 


Aynı zamanda tüm bireylerin kişisel, sosyal ve iş yaşamlarında problemlerle karşılaşmaları, bu problemlerle başa çıkmakta zorlanmaları ve bir psikolojik desteğe ihtiyaç duyduklarını fark etmeleri mümkün olabilmektedir.
 

Kimler Başvurabilir?


Bu bağlamda PDM’deki psikologlar öğrencilere, akademik ve idari personellere kısa süreli ve çözüm odaklı psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadırlar. Başvuran kişilere gizlilik ilkesine bağlı kalarak, etik ilkelerin korunduğu bir çerçevede destek sağlanır ve kişilerin akademik ve kişisel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak amaçlanır. 

 

Çalışma Biçimi


Kadir Has Üniversitesi’nin bütün mensupları psikolojik danışmanlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilir. Görüşmeler 45 dakika sürmektedir.

 

Uzaktan Eğitim Süreci ve Online Görüşmeler 


Uzaktan eğitim süresince PDM birimi görüşmelerimiz çevrimiçi/Skype üzerinden gerçekleştirilmektedir. 

 

Nasıl Randevu Alacaksınız?


Merkez, her öğrenciye eşit fırsat tanımak ve başvurulara hızlı cevap verebilmek adına randevu sistemiyle çalışmaktadır. 
Öğrenciler SPARKS üzerinden uygun saatleri görebilir ve randevu oluşturabilirler. Randevu taleplerinin onaylanması için görüşecekleri psikoloğa Skype kullanıcı isimlerini mail yoluyla iletmeleri beklenmektedir. 
İdari ve akademik personeller randevularını görüşecekleri psikoloğa mail yoluyla ulaşarak oluşturabilmektedirler. 

 

İletişim Bilgileri 

Sendi Bağban BAŞARAN
Klinik Psikolog (Yarı Zamanlı)
Dahili: 1174 sendi.bagban@khas.edu.tr
Ayşe Nur ÇELİK
Klinik Psikolog (Yarı Zamanlı)
Dahili: 1177 aysenur.celik@khas.edu.tr
Evrim GÖKDAĞ
Klinik Psikolog(yarı zamanlı)
Dahili: 1179 evrim.gokdag@khas.edu.tr
Ofis No: D BLOK - 242 / CİBALİ KAMPÜSÜ