prof-dr-sondan-feyiz-2

Sevgili Öğrencilerimiz,

Kadir Has Üniversitesi olarak, 2020 Mart’ından itibaren tüm dünyayı etkileyen pandemi koşullarına ülkemizde en hızlı adaptasyonu sağlayarak öğrencilerimizin eğitim öğretim süreçlerini kesintiye uğratmadan akademik çalışmalarına devam eden öncü üniversitelerden biri olduk. 2021-2022 Akademik Yılında da tüm gerekli önlemlerimizi almış olarak sizi yüz yüze eğitimde karşılamaya hazırız. 2 aşısını tamamlamış ve haftada 2 PCR testini paylaşan tüm mensuplarımız kampüsümüze gelerek, yüz yüze eğitime dahil olabilecek iken, tercih edenler de uzaktan çevrimiçi olarak eğitimlerini sürdürebilecekler.

Bu süreçte kampüsümüze güvenli bir şekilde gelebilmeniz için gerekli tüm önlemleri aldık ve almaya da devam ediyoruz. Sizden de özellikle maskelerinizi takmanızı ve sosyal mesafe kurallarına uyarak hem kendinizi hem de ailelerinizi ve sevdiklerinizi korumanızı rica ediyorum.

Bizim Kadir Has Üniversitesi olarak ana hedefimiz, Fen ve Mühendislik Bilimlerinden İnsan ve Toplum Bilimlerine kadar uzanan, çok geniş bir yelpazede insanlığın karşılaştığı ve karşılaşacağı, irili ufaklı tüm problemlere cesaretle eğilip, çözüm üretebilecek mezunlar yetiştirmektir.

Bu amaçla sizi evrensel değerlerle besleyip, özgür bir birey olmanızı sağlayacak ve zamanın gerektirdiği tüm yetkinliklerle donatacak “Kadir Has Üniversitesi Yeni Eğitim Modeli”ni geliştirdik. Bir dünya üniversitesi olmak için çıktığımız yolda, geliştirdiğimiz yenilikçi çözümlemelerle hazırladığımız, hem Türkiye’ye hem de dünyaya örnek olacak bu eğitim modelini size sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Tüm akademik ve idari çalışanlarımızla beraber heyecanla sizinle tanışmayı, hep birlikte bilime, sanata ve topluma katkı yapmayı bekliyoruz. Gerçek bir bilim, araştırma, kültür, sanat ve düşünce merkezi olan Kadir Has Üniversitesine hoş geldiniz diyerek tüm idari ve akademik kadromuzla size her konuda destek olmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

Kadir Has Üniversitesi’ndeki her anınızın akademik, entelektüel ve bireysel gelişiminiz için unutulmaz olmasını diliyorum.

Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz
Rektör