Online Kayıt İşlemleri

Online kayıt işlemi 2020 YKS ile yerleşen liseden mezun olmuş öğrenciler içindir ve e-devletten kayıt yaptıramayanlar 8-9 Ekim 2020 tarihlerinde online kayıt yaptırabilir ve en geç 12 Ekim 2020 tarihinde belge yüklemelerini tamamlayabilirler.
Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrencilerin online kayıt yaptırması mümkün değildir.

ONLİNE KAYIT YAPTIRMAK İÇİN:

İlk adım

ÖSYM de kayıtlı mail adresleri ve cep telefon numaralarına gönderilen kullanıcı adı ve parola ile https://sparks.khas.edu.tr adresinden KHAS öğrenci kayıt sistemine girilerek öğrenci bilgi formu doldurulmalıdır. Öğrencimiz olarak kendi belirlediğiniz @stu.khas.edu.tr uzantılı mail adresi öğrenci bilgi formu kaydedildiği anda aktif olur.

İkinci adım

Online kayıt yaptırmak için ikinci adım öğrenim ücretinin (https://aday.khas.edu.tr/ogrenim-ucretleri ) ödenmesidir. Tam burslu öğrenci iseniz sisteme doğrudan giriş yapabilirsiniz. Kredi kartı ile peşin veya taksitli seçeneklerle öğrenim ücretini online ödedi iseniz sisteme yüklemek üzere öğrenim ücreti ödendi belgesini (dekont, makbuz veya ödeme planı) almalısınız.

Üçüncü adım

ÖSYM de kayıtlı mail adresleriniz ve cep telefon numaralarınıza gönderilen kullanıcı adı ve parola ile https://sparks.khas.edu.tr adresinden KHAS öğrenci kayıt sistemine girerek lise diploması ya da yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin kopyası, üniversiteye giriş sonuç belgesi kopyası (internet üzerinden alınan çıktı), nüfus cüzdanı kopyası ve öğrenim ücreti ödendi belgesini (dekont, makbuz veya ödeme planı) en geç 12 Ekim 2020 tarihine kadar yükleyebilirsiniz.

Son adım

Belgeleri ve öğrenim ücreti ödendi belgesini (dekont, makbuz veya ödeme planı) sisteme yükledikten sonra üniversiteye kayıt işleminiz tamamlanmış sayılır.