Khas’a Gelin, Öğrenci Yurdumuzda Yerinizi Alın!
Öğrenciler için hangi üniversitede okuyacağı kadar eğitim süresi boyunca nerede kalacağı, hangi koşullarda yaşayacağı da büyük önem taşıyor. Biz de üniversite olarak bunu çok önemsiyor ve sizin istekleriniz doğrultusunda yaşam alanları oluşturuyoruz.

Öğrenci Yurtları,  mimarileri ve konforlu yapılarıyla Erkek Öğrenci Yurdu Hasköy’de,  Kız Öğrenci Yurdu Cibali Kampüs’ün hemen arkasında yer alıyor. 65 kişilik kız, 100 kişilik erkek öğrenci yurdumuzda öğrencilerimizin günlük ihtiyacını karşılayan imkanlar sunulmaktadır.

Yurdumuzdaki odalarda yer alan kişiye özel elbise dolabı, yatak, kitaplık ve çalışma masası gibi temel mobilyaların yanı sıra ortak alanlarda tv  salonu , çalışma odaları/ odası   , mutfak ( buzdolapları, mikrodalga fırın, su ısıtıcıları, su sebilleri) çamaşırhane ( ütü, çamaşır ve kurutma makineleri) bulunuyor.

Ayrıca öğrencilerimizin bavul ve fazla eşyalarını koyabilmeleri için özel alanlar da mevcuttur...
Merkezi sistem ısıtma/soğutma ve, 24 saat kesintisiz sıcak su ve  internet bağlantısı ile öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap veriliyor.
24 saat güvenlik hizmeti ve özel temizlik hizmetinin sunulduğu yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz  ,Cibali Kampüs’te  bulunan  sinema salonlarında film günleri organize edebildiği gibi,Cibali Kampüs’e çok yakın  kapalı ve açık spor alanlarımızdan da faydalanabiliyor.

Değerli Öğrencilerimiz,

Kız Öğrenci Yurt kız öğrencilerimiz  için Cibali, Kadir Has Kampüsü’ nün hemen arkasında Nalıncı Kasım Sokak No 13-15 de yer alan  Kız Öğrenci Yurt tahsis edilmiştir ..  

Erkek Öğrenci Yurt erkek öğrencilerimiz için Keçecipiri Mahallesi Hasköy Mektebi Sokak No:4 Aynalıkavak / Hasköy'de bulunan Erkek Öğrenci Yurt tahsis edilmiştir .

2020 – 2021 ÖĞRENCİ YURT ÜCRETLERİ

  CİBALİ – Kız Öğrenci Yurdu HASKÖY – Erkek Öğrenci Yurdu
ODALAR TUTAR (TL) TUTAR (TL)
TEK KİŞİLİK ODA 19.500 19.500
ÇİFT KİŞİLİK ODA ( büyük ) 15.000 15.000
ÇİFT  KİŞİLİK ODA (küçük) 14.600 13.500
ÜÇ KİŞİLİK ODA - 12.000
DÖRT KİŞİLİK ODA - 10.000


*Yurt ücretlerinden KDV alınmamaktadır. 
*Ücretler  9 aylık süreyi kapsamaktadır. ( Giriş-çıkış tarihleri bilahare açıklanacaktır.)

Yurt Bursundan Siz de Yararlanabilirsiniz!
İstanbul dışından gelerek yurtta kalmak isteyen ilk 3000’den gelen öğrencilere üniversitenin öğrenci yurdunda 2 / 3  kişilik odalarda ücretsiz barınma imkânı sağlanır. Barınma imkanı normal öğrenim süresince devam eder. Bu süre yabancı dil hazırlık okulunda okuyacak öğrenciler için 5 yıl, fakültelerin birinci sınıfına başlayan öğrenciler için 4 yıldır.