Sanat ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sibel Bozdoğan, TMMOB Mimarlar Odası tarafında verilen Ulusal Mimarlık Ödülleri 2018'de 'Mimarlığa Katkı' dalında ödül aldı.

2018 / XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında yapılan başvurular, 22-23 Mart 2018 tarihli toplantıda değerlendirmeye alınmıştır. Seçici Kurul değerlendirme çalışmaları sonucunda; Mimar Sinan Büyük Ödülü’ne, Mimarlığa Katkı Ödülü’ne ve Anma Programı’na değer görülen isimler ile Yapı, Proje ve Fikir Sunumu dallarında ödül adaylığı alan eserler aşağıdaki gibi belirlenmiş olup kamuoyuna duyurulmaktadır.

Ödül töreni ve sergi açılışı 6 Nisan 2018’de Ankara’da Cermodern Modern Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olup, saat 18.30’da sergi ve konferans salonuna girişler yapılacak ve saat 19.00’da tören başlayacaktır. Ödüle değer görülen eserler, tören sırasında açıklanacak ve ödüller sahiplerine takdim edilecektir. Seçici Kurul değerlendirmesine sunulan tüm eserlerle birlikte sergi, 13 Nisan 2018 tarihine kadar Cermodern’de ziyaretçilere açık olacaktır.