Canan DAĞDEVİREN 1985 İstanbul doğumlu olan Canan DAĞDEVİREN, Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği’nden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2009 yılında Sabancı Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği programında yüksek lisans derecesi aldı.
ABD de bulunan University of Illinois’de Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünde 2014 yılında doktora derecesine sahip oldu. Doktora süresince fizik, elektronik, kimya, malzeme, mekanik ve tıp alanlarının kapsamına giren esnek ve katlanabilir, vücut içine ve deri üstüne giyilebilir elektronik aletler üzerine çalışmalar yaptı.
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Media Lab’da çalışmalarını sürdürmeye devam eden DAĞDEVİREN’in Harvard Üniversitesi’nde ise genç akademi üyeliği bulunmaktadır.
Farklı disiplinleri buluşturan icatlarıyla daha 30 yaşına gelmeden medikal teknoloji alanında dünyada önemli bir isim olarak gösterilmeye başlanmıştır.
İngilizce bilen Canan DAĞDEVİREN 18 Eylül 2019 tarihi itibari ile Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliğini sürdürmektedir.