Günümüz iş dünyasında, küreselleşme ile birlikte teknoloji ve iletişimde gerçekleşen yenilikler esnekliği ve giderek artan rekabet ortamını da beraberinde getiriyor. Değişimin ve rekabetin böylesine yoğun olduğu bir ortam, daha esnek ve alternatifi bol kariyer yolları açmakla birlikte, sabit bir iş tanımı sunan, güvenli, sürekli ve bununla birlikte gelişim vadeden bir kariyer yolu oluşturmayı giderek zorlaştırıyor. Başarılı olmak için kendi kariyer planımızı yapmamız ve eğitim ve iş deneyimlerimizi de bu plan doğrultusunda geliştirme sorumluluğunu üstlenmemiz gerekiyor.

Böyle bir iş dünyasında var olmak ve fark yaratmak için gereken güç, esneklik ve hıza ise ancak iş dünyasının değişen dinamikleriyle, kendimizi ve güçlü yönlerimizi, gelişim alanlarımızda dayanak noktamız haline getirebilirsek ulaşabiliriz.

Kariyer Ofisi olarak hedefimiz öğrencilerimizin kendilerini tanımalarına ve kariyer hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmak; sektörler ve meslekleri yakından tanımaları konusunda destek vererek henüz eğitimlerine devam ederken bir kariyer planı oluşturmalarına ve bu doğrultuda eğitimlerini, bilgi ve becerilerini geliştirmelerine ve iş deneyimi edinmelerine destek sağlamaktır.

 

Bu amaçla Staj ve İş Desteğimiz, Kariyer Gelişim Eğitimlerimiz, Sektörel Seminerlerimiz, Kariyer Günleri Organizasyonlarımız, Kampüs İçi Mülakatlarımız, Danışmanlık Hizmetlerimiz, Kariyer Koçluğu Programımız ve daha birçok farklı projemizle her zaman öğrencilerimizin yanındayız

Başlıca Hizmetlerimiz:

Staj&İş Desteği ve Şirketlere Yönelik Hizmetlerimiz

Staj Desteği

Kariyer Ofisi tarafından, henüz eğitimlerine devam ederken, iş dünyası hakkında bilgi edinmeleri, çalışmak istedikleri sektör ve iş kollarında yeterli deneyime sahip olmaları amacıyla öğrencilerimizin staj süreçlerini desteklenmektedir.
Bu bağlamda, bir çok farklı sektörden firma ile işbirliğimiz ve staj anlaşmalarımız bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu firmalara web sitemiz üzerinden başvurabilmekte ve tüm staj süreci de yine web sitemizde yönetilmektedir.

İş Desteği

İşbirliği yaptığımız firmaların tam zamanlı iş ilanları öğrenci ve mezunlarımıza duyurulmakta, bununla birlikte öğrenci ve mezunlarımız web sitemize üye firmalara doğrudan başvuru yapabilmektedir.

Şirketlere Yönelik Hizmetler

Şirketlerin stajyer, tam zamanlı ve yarı zamanlı eleman seçme ve yerleştirme süreçlerine destek olmak amacı ile bilgilendirme, CV tarama ve aday yönlendirme ve tanıtım seminerleri olmak üzere başlıca üç alanda ücretsiz hizmet vermekteyiz.
Bilgilendirme hizmetlerimiz şirketlerin staj, tam zamanlı ve yarı zamanlı eleman arayışlarının web sitemizde, öğrenci portallerimizde, sosyal medya hesaplarımızda yayınlanmasını ve Üniversite panolarına afiş asılarak duyurulmasını kapsamaktadır. Buna ek olarak şirket kriterleri dikkate alınarak mevcut öğrenci ve mezun aday ver bankamıza e-posta yolu ile de ilan gönderilmektedir.
CV Tarama ve Yönlendirme hizmetlerimiz yayınlanmış olan başvurulara gelen özgeçmişlerin şirket tarafından belirlenmiş somut kriterler (fakülte, bölüm, yaş, cinsiyet, deneyim süresi vs.) dikkate alınarak taranması ve uygun adayların CV'lerinin ilgili şirketlere yönlendirilmesini içermektedir.
Üniversitemizde düzenlenen eğitim, seminer, şirket tanıtımı ve Kariyer Günleri gibi organizasyonlar ile Şirketlerin öğrenci ve mezunlar ile bir araya gelmeleri, kendilerini ve açık pozisyonlarını tanıtarak ilk elden başvuru toplamaları sağlanır.
Şirketler ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde, ön görüşmeler ve/veya uygun aday mülakatları Üniversitemiz kampüsünde yapılır.
Tanıtım organizasyonları kapsamında düzenlenen başlıca organizasyonlar Kariyer Gelişim Günleri, İş Hayatına Giriş Seminerleri ve Şirket Ziyaretleridir.

Etkinlik ve Organizasyonlarımız

Kariyer Günleri

Her yıl Nisan ayının ilk haftasında düzenlenen Kariyer Gelişim Günleri’nde bilişim ve telekomünikasyondan, finansa, enerjiden, danışmanlığa farklı sektörlerde hizmet veren, Türkiye’de ve dünyada başarılı lider firmalar çağırılarak öğrenciler ile buluşturulmakta ve öğrencilerin hangi sektörde, hangi pozisyonda ve hangi şekilde ilerleyeceklerine dair ipuçları elde etmeleri sağlanmaktadır.
Bu sayede Şirketler de kurumsal yapılarını, iş alanlarını ve işe alım kriterlerini öğrenciler ile paylaşarak uygun adaylara ulaşma fırsatını yakalamaktadır.

İş Hayatında Giriş Seminerleri

Öğrencilerimizin kariyer planlarını yaparken profesyonel hayatın içinden deneyimli yöneticilerin sektörel ve mesleki alanlarda bilgi ve deneyimlerinden faydalanmalarını ve bu kişileri yakından tanıyarak farklı kurum kültürleri hakkında bilgi edinmelerini sağlamak amacı ile düzenli olarak organize edilen İş Hayatına Giriş Seminerleri yoğun ilgi görmektedir.
Bu seminerlerde Şirketlerin sektörel bilgi ve deneyim paylaşımının ile birlikte iş imkanlarını da paylaşmalarına, uygun adaylara ulaşmalarına ve iş görüşmeleri yapmalarına da olanak sunulmaktadır.

Kariyer Gelişim Eğitimleri

Öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini tamamlamaları, kariyer tercihlerini bilinçli bir şekilde yaparak etkin iş arama yöntemleri edinmeleri ve iş hayatına adım attıktan sonra başarılı olabilmeleri için, stres yönetiminden, Cv yazma tekniklerine, imaj yönetiminden, zaman yönetimine kadar bir çok farklı konuda eğitimler düzenlemekteyiz.

Şirket Ziyaretleri

Şirket ziyaretleri ile, Şirketlerin öğrenci ve mezunlarımız ile Kampüs içinde buluşmalarına ek olarak, yapılan işin yerinde görülmesi, kurum iklimi ve kurumsal çalışma kültürünün daha iyi anlaşılması amacıyla düzenlenen şirket ziyaretlerinde tanıtım yapma ve kurum kültürüne uyum gösterebilecek öğrencilerden başvuru alma imkanını yakalamasına olanak sunulmaktadır.

Danışmanlık Hizmetlerimiz

Akademik ve Profesyonel Kariyer Danışmanlığı

Öğrencilerimize akademik ve kariyer odaklı profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Özellikle iş başvuru sürecinde olan öğrenci ve mezunlarımıza CV ve Niyet Mektubu yazma ve Mülakatta başarı konularında da danışmanlık vermekteyiz.

Kariyer Koçluğu Programı

Bireylere ve kurumlara en gelişmiş koçluk, eğitim ve liderlik gelişim programları sunmakta olan Adler International Learning ile işbirliğimiz kapsamında 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize profesyonel koçlar ile en az 8 seans ücretsiz koçluk hizmeti vermekteyiz.
Program, öğrenci ve sertifikalı koç başvurularının değerlendirilmesi, koç ve öğrenci eşleştirilmelerinin yapılması, koç ve öğrencilerin birbiri ile tanıştırılması ve koçluk görüşmelerinin takibini içermektedir.

Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz:https://kariyer.khas.edu.tr

Kübra GENÇ ÇAKIR
Kariyer Uzmanı

Tel: 0212 533 65 32 - 1222
E-mail : kubra.cakir@khas.edu.tr