GTYLS poster

Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu

4-7 Aralık 2019

Kavala, Yunanistan

Son Başvuru Tarihi 25 Ekim 2019 

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES), 4. Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu’nu Selanik menşeili “Navarino Network” partnerliğinde ve Friedrich Naumann Foundation for Freedom Vakfı desteği ile 4-7 Aralık tarihleri arasında Yunanistan’ın Kavala şehrinde düzenleyecek. Güvenlik konulu Türk-Yunan Gençlik Sempozyumu (TYGS), 22-35 yaş aralığında olan 15 Türk ve 15 Yunan Uluslararası İlişkiler uzmanlarının (yüksek lisans öğrencileri, doktora adayları, genç akademisyenler ve uzmanlar) katılımı ve Türk-Yunan konuşmacıların ve eğitmenlerin katkıları düzenlenecek. 

TYGLS bu sene, Dünya Durumu, Türk-Yunan İlişkileri Ekseninde Türkiye ve Yunanistan’ın Dış Politikalarını Anlamak, Türk-Yunan İlişkilerinde İletişim, NATO’nun Rolü veGenç Liderler Engajmanı panelleri yer alacak. Bütün tartışmalar ve paneller sonrasında katılımcıların birlikte proje üretecekleri “Birebir Atölye Çalışmaları”na yönlendirilecek.

Katılımcıların aşağıdaki kriterleri karşılamaları beklenmektedir;

  • Uluslararası İlişkiler Uzmanı olmaları (Yüksek Lisans öğrencileri, Doktora adayları, genç Doktora öğrencileri ve profesyoneller)
  • 22-35 yaş aralığında olmaları
  • Uluslararası İlişkiler, güvenlik, NATO, ve Türk-Yunan ilişkileri ile ilgili olmaları
  • Türkiye ve Yunanistan arasında diyalog ve iletişim ağı kurmaya niyetli olmaları
  • Akıcı İngilizce konuşabilmeleri

Sempozyumun dili İngilizce olacaktır.

Organizatörler Istanbul-Kavala arası otobüs yolculuğunu (Türk katılımcılar için); Kavala’da ikamet etmeyen katılımcılarımız için sempozyum süresince konaklamalarını (iki kişilik odalarda, 3 gün kahvaltı dahil); 3 gün için öğle yemeği ve 2 akşam yemeğini karşılayacaklardır. Sempozyum, Türkiye’nin ve Yunanistanın her yerinden katılıma açık olmakla birlikte sadece Yunanistan dışından katılımcıların Kavala-İstanbul arası gidiş-dönüş otobüs yolculuğunu karşılanacaktır. Ayrıca CIES, sempozyuma Yunanistan’ın farklı bir illerinden katılmak isteyen katılımcılarımızın seyahat masraflarının bir kısmını karşılayabilir.

Etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.