29.06.2020 12:41

Serbest Toplumsal Bilinç  STK’lar Bugünün Zorluklarına Nasıl Karşılık Verebilirler?

Etkinlik Detayı
Tarih: 2 Temmuz Perşembe
Zaman: 18:00-19:00 (GMT +3)
Mekan: ZOOM ve CIES FACEBOOK PAGE üzerinden Canlı Yayın

Bu Webinarda amacımız, Covid-19 sonrası donemde STK’ların ulusal ve uluslararası politikalarına ve önceliklerine odaklanmak. Odakları ne olmalı? Sürdürülebilirliğe katkıları neler olabilir? Bu süreçte, örneğin öfkenin dışa vurumunda, toplumsal bilincin yönetimindeki sorumlulukları neler? Ne gibi stratejiler yürütmeliler?

Webinar, Mayıs 2020’de başlatılan Serbest Toplumsal Bilinç projemizin bir parçasıdır. Girişim COVID19 pandemisinden sonra toplumun nasıl değişeceğini araştırmak ve tartışmak üzere yeni bir girişim başlatıldı. Temelde, farklı sosyal aktörlerin (STK’lar, iş dünyası, akademi, yerel ve bölgesel yönetimler) pandemi ile birlikte yeniden tanımlanacak olan normalimizi anlamada birbirleri ile etkileşim halinde çalışmalarını ve iş birlikleri yapmalarını sağlayacak yeni toplumsal bilinci araştırmak amaçlanmakta. Aslında, varolan SKA’nın aksiyonları, hedefleri ve öncelikleri bizlere pandemi sonrası durumumuzu açıklamada bakış açıları sunuyorlar.

“STK’lar Bugünün Zorluklarına Nasıl Karşılık Verebilirler?” başlıklı Webinar, 2 Temmuz Perşembe günü 18:00-19:00 (GMT +3) saateri arasında Zoom yayını olarak gerçekleştirilecek ve the CIES Facebook sayfası üzerinden canlı olarak izlenebilecek.

Konuşmacılar

  • Cristina Rigman, Genel Sekreter, ChildPact – The Regional Coalition for Child Protection, Turda
  • Aspasia Kakari, İletişim Yöneticisi, Politikalar& Kampanyalar, ActionAid Hellas, Atina
  • Serdar Dinler, Başkan, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Türkiye
  • Dimitrios Triantaphyllou, Yönetici, CIES, Kadir Has Üniversitesi (Moderatör)

BURADAN etkinliğe kayıt yaptırabililir ve Zoom’u bilgisayar ya da akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.