22.07.2019 15:32

Rektörümüzün Hong Kong - Tayvan Ziyareti

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz ve Erasmus ve Değişim Ofisi Yönetici Vekili Nur Eradlı, 8-12 Temmuz tarihleri arasında Hong Kong’taki Hong Kong Baptist Üniversitesi, Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Hong Kong City Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyaretlerde özellikle öğrenci ve akademik personel değişimi konusunda görüşmeler yapıldı ve ilgili anlaşmaların imzalanması konusunda mutabakat sağlandı. Hong Kong Uygulamalı Bilim ve Teknoloji Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret eden Durukanoğlu Feyiz, 5G teknolojileri ile ilgili bilgi aldı ve ileride ortaklaşa yapabilecek araştırmalar hakkında görüşmelerde bulundu. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Hong Kong Baş Konsolosluğu’na bir nezaket ziyareti gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, Tayvan ziyareti sırasında halihazırda partnerimiz olan National Chengchi Üniversitesi’nde Rektör Yardımcısı Wen-Chieh Wand, Uluslararası İşbirliklerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı To-Hai Liou ve Türk Dil ve Kültürü Bölüm Başkanı Lan-ya Tseng ile görüşerek işbirliğimizin devamlılığı için anlaşmamızı yeniledi ve KHAS Yeni Eğitim Modelini anlattı.

Hong Kong ziyareti sırasıda görüşülen üniversitelerin hepsi dünya sıralamasında en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır. Özellikle Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Young University Ranking’lerinde 1., QS sıralamasında dünya 32.’si olmuştur.