02/13/2017 - 12:58
Prof. Dr. Nihat Berker’den Lise Öğrencilerine Yönelik Ücretsiz Ders

Kadir Has Üniversitesi lise öğrencilerine yönelik yoğun programlı ücretsiz ders uygulaması başlatıyor. Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Berker’in ‘Arttırılmış Mekanik’ dersini başarıyla tamamlayan öğrencilere program sonunda sertifika verilecek. Derste üstün başarı gösteren öğrencilere ise tavsiye mektubu yazılacak ve/veya proje görevi verilecek.

 

Derslerin sekiz, sınavların ise iki gün süreceği yoğun programlı ‘Arttırılmış Mekanik’ dersi lise öğrencilerine yönelik tasarlandı. Ancak programa üniversite hazırlık ve lisans öğrencileri de katılabiliyor. Bazı üniversiteler programı tamamlayan öğrencilere Fizik - I kredisi veriyor. Derse katılmak isteyen öğrenciler 1 Mayıs Pazartesi gününe kadar başvuru yapabilirler. Her başvuru için belirtilecek kişi tarafından tavsiye mektubu yazılması gerekiyor. Tavsiye mektuplarının da en geç 1 Mayıs Pazartesi gününe kadar Prof. Dr. Nihat Berker’in kişisel web sitesi üzerinden iletilmesi gerekiyor.

3 ila 14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek ders uygulaması; vektörler, bir ve iki boyutta hareket, Newton’un hareket yasaları ve uygulamaları, Newton’un evrensel kütleçekimi yasası, iş ve enerji, enerjinin korunumu, basit harmonik hareket, momentum ve sistemlerin hareketi, katı cisimlerin statik dengesi, dönme, açısal momentum ve küresel simetrik potansiyelde hareket, basit kuantum mekanik ve özel görelilik kuramı konularını kapsayacak.

 

Başvuru için: http://www.nihatberker.net/arttirilmis-mekanik/basvuru