03.01.2019 10:09

PR Talks Etkinlikleri Devam Ediyor

Entertainment Marketing konusunda bir kanalın kamera arkasındaki iletişim ağının oldukça önemli ve vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirten Asmaz, iş arkadaşları arasındaki ekip ruhuna, iletişim ağına, hazırlanan planlı çalışmalara ve servis edilen her türlü haber, bülten veya içerikten alınan geribildirimler karşısında değişen dinamik yapısına değindi. Olası bir kriz durumunda iletişim ekibinin birlikte hareket etmesi gerektiğine, reaktif tutumun doğru kanalize edilip ikinci bir krize olanak vermemesine dikkat edilmeli ve hedef kitle ile uyum içinde olunmalı.

Marka değerindeki her bir ürünün konumlandırılmasında dikkat edilmesi gerekenler incelenen ayrı bir başlıktı. Asmaz’a göre hedef kitleyi iyi tanıma, kullanılan dil ve hedef kitle arasındaki kültürel yakınlık ve beceri, yapılan işbirlikleri, bu işbirliklerinin uygun tanıtılması, markanın ticari değerinin göz önünde bulundurulup artı bir değer olarak kanala kazandırılması iletişim departmanının üzerinde durması gereken önemli hususlar.

Geçtiğimiz yıllarda reytingleri yılın çoğunluğunda zirvede olan bir kanalın Kurumsal İletişim Direktörlüğünü yapan Asmaz, bir ürün olan dizilerdeki iletişim ekibinin hayati rolüne de değindi. Dizide kullanılan reklamlar, dizilere renk katan sosyal sorumluluk projelerinin yönetilmesi, sponsorluklar, kreatif tanıtım gibi önemli pazarlama stratejileri, bir ürün olan dizinin ve dolayısı ile kanalın nasıl yadsınamaz bir yapıtaşı olduğu ele alındı.

Entertainment Marketing konusunu tecrübeleri ve hoş sohbeti ile oldukça keyifli bir hale getiren Asmaz, öğretici ve bir o kadar da ufuk açan sunumunu okulumuzda gerçekleştirdi.