18.10.2021 15:11

KHAS Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları - Mete Sözer

Hayatta önümüze gelen, bize sunulan olanakları ve seçenekleri ömür boyu pranga gibi görüyor ve yapabileceklerimizi, potansiyelimizi düşünmüyoruz bile. Tasarım bizi asıl arzularımıza yönlendirebilecek çok temel bir eğitimdir ve tasarım eğitimi dünyaya karşı nadir bir bakış açısı sunar. Zaten hayatımız, kendi hayatımızı tasarlayıp uygulama çabası değil midir? 

2 Aralık Perşembe günü saat 19.00’da Mete Sözer ile tasarım eğitiminin, hayatımızı tasarlama ve potansiyellerimizin önünü açmada sunduğu imkânlar üzerine bir sohbet gerçekleştireceğiz. Moderatörlüğünü Sanat ve Tasarım Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Banu Manav'ın yapacağı etkinlik, Zoom üzerinden gerçekleşecek ve KHAS Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.  

Etkinlik katılmak için lütfen kayıt formunu doldurun:

https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZItd-6vqTkvHNKyJImU6BrgPOvJy4ZlyLgd

 

 

Konuşmacı Hakkında:

Mete Sözer 1971 yılında İstanbul'da doğdu. Zürih, İsviçre ve UCLA, Los Angeles, California'da Mimarlık eğitimi aldı. 15 yıl süren mimarlık pratiği ve üniversite hocalığının ardından film yapımı eğitimi almak üzere eğitim hayatına geri döndü. Yönettiği kısa filmler ve müzik videoları ile 30'u aşkın ödül kazandı ve işleri uluslararası alanda övgüyle karşılandı. Bu filmler arasında "Kayıp" (2013), "The Ridicule" (2013) ve "Air" (2013) yer almaktadır. Yazıp yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği "And the Circus Leaves Town" (Ve Panayır Köyden Gider) başlıklı ilk uzun metrajlı filmi 2014 yılında gösterime girdi. 

KHAS Sanat ve Tasarım Fakültesi (STF) Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları 
Konuşma Başlığı: Tasarımda Seçimler / Seçenekler 
Konuşmacı: Mete Sözer 
Moderatör: Prof. Dr. Banu Manav 
Tarih: 2 Aralık Perşembe, 19.00 
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=HPjdGUdG-zs