24.03.2021 15:30

Karadeniz Bölgesinde Geopolitik Mücadeleler: Karadeniz’de Paylaşılan ve Çakışan Çıkarlar

TARİH: Perşembe, 25 Mart 2021

ZAMAN: İstanbul, 18:00 (GMT +3)

          Viyana, 16:00 (GMT +1)

MEKAN:  ZOOM ve Facebook Canlı Yayını

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES), Viyana’da bulunan International Institute for Peace (IIP) ortaklığıyla Moskova, Tiflis, Odesa ve Kişinev’den uzmanların katılımları ile Karadeniz’deki ortak ve çakışan çıkarların inceleneceği “Karadeniz’de Paylaşılan ve Çakışan Çıkarlar” başlıklı bir webinar düzenleyecek. Webinar 25 Mart Perşembe günü İstanbul saati ile 18:00’da Zoom  ve CIES Facebook sayfası üzerinden canlı yayın olarak gerçekleştirilecek.

KONUŞMACILAR

  • Dimitri Trenin, Yönetici, Carnegie Moscow Center, Moskova
  • Eka Tkeshelashvili, Başkan, Georgian Institute for Strategic Studies, Tiflis
  • Hanna Shelest, Güvenlik Programları Yöneticisi, Foreign Policy Council "Ukrainian Prism", Odesa
  • Victoria Rosa, Başbakan Maia Sandu’nun Eski Güvenlik & Savunma Danışmanı, Bağımsız Uzman, Kişinev
  • Hannes Swoboda, Başkan, International Institute for Peace, Viyana (Moderator)

Bu Webinar IIP-CIES’in “Karadeniz Bölgesinde Geopolitik Mücadeleler” başlıklı ortak girişimidir. 2021 yılının bahar döneminde başlatılan bu online tartışmalar serisi Karadeniz Bölgesinde bulunan ülkelerdeki dönüşümü, stratejik yenilenmeleri, bölgesel sorunları ve bu sorunların iş birliği içinde nasıl çözülebileceklerini araştırmayı amaçlamaktadır.

The International Institute for Peace (IIP) is an international and non-governmental organisation (NGO and INGO) based in Vienna, with consultative status at ECOSOC and UNESCO. The IIP pursues the objective of contributing to the maintenance and strengthening of peace through its research activities and as a platform to promote non-violent conflict resolution in different areas of the world and to a wide range of people.

The Center for International and European Studies (CIES) at Kadir Has University is research center whose mission is to pursue applied, policy-oriented research and promote debate on the most pressing global issues. Its objectives are to increase understanding, raise awareness, promote debate, and enhance cooperation in several focus areas including foreign policy, security, regional cooperation, governance, youth leadership, and sustainable development, inter alia, with a geographic focus on the European Union, its eastern and southern neighborhoods,  Turkey, Southeastern Europe, and the wider Middle East.