04/09/2018 - 20:42
Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri 25. Willem C. Vis Uluslararası Ticari Tahkim Yarışması’na katıldı!

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, uluslararası ticaret hukuku ve uluslararası tahkim hukuku camiasında önemli bir yere sahip olan Willem C. Vis Uluslararası Tahkim Yarışması’na (Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot) katılarak üniversitemizi temsil etti.

Willem C. Vis Uluslararası Tahkim Yarışması, her yıl 90’dan fazla ülkeden 350’den fazla hukuk fakültesinin katıldığı, geleceğin hukukçularına tahkim ve diğer alternatif uyuşmazlık çözüm metotları konusunda tecrübe kazandırmayı amaçlayan uluslararası bir yarışmadır. Yarışmanın organizasyonu Pace Üniversitesi, Londra Queen Mary Üniversitesi, Stockholm Üniversitesi, Viyana Üniversitesi ve tahkim ve uluslararası ticaret hukuku alanlarında dünyanın önde gelen kurumlarından olan Milletlerarası Ticaret Odası, Londra Uluslararası Tahkim Mahkemesi ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Ticaret Hukuku Komisyonu tarafından yürütülmekte ve desteklenmektedir.

Bu sene Viyana’da 25. kez düzenlenen Willem C. Vis Uluslararası Tahkim Yarışması için uzun zamandır hazırlanan hukuk fakültesi öğrencileri, Freiburg Üniversitesi, McGill Üniversitesi ve Lucerne Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu pek çok üniversiteyle karşı karşıya geldi. Kadir Has Üniversitesi öğrencileri Bihter Ok, Mert Kölük, Selahattin Çakır ve Burak Emre Çetin'in yarıştığı ekibin koçları Devletler Özel Hukuku ABD öğretim üyesi Dr. Ekin Ömeroğlu, Ar. Gör. Merve Ece Uyanık ve Ar. Gör. Halil Ahmet Yüce’ydi.