01/06/2020 - 13:47
InIDEA'da Kazananlar Açıklandı

Yaratıcı Endüstriler Platformu tarafından yürütülen, lisans öğrencilerinin yenilikçi ve yaratıcı fikirlerini hayata geçirmek üzere destek sağlayan InIDEA Programının kazananları açıklandı.

Komisyon üyelerinin değerlendirmeleri sonucu 30 Aralık’ta edildi. InIDEA’dan tam destek almaya hak kazanan projelerin 7’sinin başvuru sahibi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencisiyken, 2’si İletişim Fakültesi ve biri Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencisinden geldi.

Bundan sonra programdan destek alan başvuruların projeleri için bir danışman belirlenmesinin ardından, Yaratıcı Endüstriler Platfromu ile imzalanan sözleşme kapsamında desteklenen projeler 1 yıl içerisinde tamamlanacak.

Son başvuru tarihi 30 Kasım olan programa 28 başvuru yapılmıştı. Bu başvurulardan 16’sı 11 Aralık tarihinde toplanan InIDEA Değerlendirme Komisyonu’nca ön elemeden geçirilmiş, ön elemeden geçenler 23 Aralık Pazartesi günü Değerlendirme Komisyonu’nun karşısına çıkarak hazırladıkları sunumun ardından soruları cevaplarayak komisyon üyelerini ikna etmeye çalışmıştı.

1
2