31.03.2022 13:02

HORIZON 2020 Projesi Doktora Öğrencisi Araştırmacı İlanı

AI4LABOUR, "Yapay Zeka ile İşgücüne Katılımı Yeniden Şekillendirmek" başlıklı, Prof. Dr Meltem Ucal tarafından yürütülen, Horizon 2020 Marie Sklodowska-Curie Araştırma ve İnovasyon Personel Değişimi Programı tarafından fonlanan Avrupa Komisyonu projesinin kısaltmasıdır.

Yakın gelecekte ne tür yeni mesleklerin ortaya çıkacağını ve ne tür becerilere ihtiyaç duyulacağını öngörmeyi amaçlayan proje, işgücü için yapay zeka teknikleriyle donanmış yenilikçi bir beceri tabanlı modelleme ve beceri geliştirme metodolojisi tasarlamayı hedeflemektedir. Proje resmi olarak 1 Kasım 2021 tarihinde başlamıştır ve süresi 48 aydır.

Bu bağlamda, projede görev almak üzere doktora öğrencisi, araştırma kariyerinin başında olan adaylar arıyoruz. Software ve metodolojik yeteneklerinin kuvvetli olması öncelikli bir kriterdir. Araştırmacılar Birleşik Krallık ve İrlanda’da görevlendirilecekleri için iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Başvurmak isteyen adaylar kısa özgeçmişlerini, araştırma konularını ve motivasyon mektuplarını ai4labour@khas.edu.tr e-posta adresine göndererek başvurularını yapabilirler.

AI4LABOUR projesi ile ilgili detaylı bilgi için: http://www.ai4labour.com/.