09.03.2021 17:30

Dr. Rüstem Ertuğ Altınay, Küresel Genç Akademi (GYA) Üyeliğine Seçildi

Küresel Genç Akademi (Global Young Academy/GYA) dünyanın 28 farklı ülkesinden seçilen yeni üyelerini açıkladı. Akademinin yeni üyeleri arasına Türkiye’den seçilen tek isim, Kadir Has Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Rüstem Ertuğ Altınay oldu.

Küresel Genç Akademi’nin 69 kişilik Seçici Kurulu, Akademi’ye katılmak üzere dünyanın dört bir köşesinden 31 bilim insanını seçti. Yeni üyeler, 1-4 Haziran 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak düzenlenecek Yıllık Genel Toplantı ve Uluslararası Genç Bilim İnsanları Konferansı’nda resmi olarak beş yıl sürecek görevlerine başlayacak.

2010 yılında kurulan Küresel Genç Akademi, kariyerinin başında veya ortasında olan, akademik alandaki üstün başarılarına göre farklı disiplinlerden seçilen, altı kıtadan seçkin 200 araştırmacının oluşturduğu bağımsız bir bilim akademisi. Vizyonu “Herkes için bilim; gelecek için bilim” olan GYA, dünyadaki genç bilim insanları ve araştırmacılara kendilerini ifade edecekleri bir platform sunuyor.

https://globalyoungacademy.net/