02/22/2017 - 17:29
28. Genç İletişimciler Yarışması’nda Kadir Has Üniversitesi’ne 3 Ödül

Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 28.’si düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri, geçtiğimiz akşam Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenlenen organizasyonla sahiplerini buldu.

Her yıl yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı dallarında düzenlenen yarışmaya, bu yıl 37 üniversitenin iletişim fakültelerinden bin 295 öğrenci 772 çalışmayla katıldı. 118 projenin ödüle layık görüldüğü gecede, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü öğrencilerinden Sena Yeniçeri, Reklam Film Senaryosu kategorisinde 1. olurken; yine aynı kategoride Buğra Yağız Kıraç ve Can Akalın 2. oldu. İnternet Reklamı kategorisinde ise Reklamcılık Bölümü öğrencisi Erkan Batuk 3. oldu.

28.Genç İletişimciler Ödül Töreni öncesi Şirin Payzın’ın moderatörlüğünde, Hürriyet Gazetesi’nden Kanat Atkaya, Posta Gazetesi’nden Mehmet Coşkundeniz ve Hepsiburada’dan Emre Ekmekçi’nin katılımıyla ‘Dijital Dönüşüm ve İletişim’ paneli düzenlendi. Panelde medyanın geleceği, dijitalleşmenin medyayı nasıl etkilediği ve geleneksel gazeteciliğin etkisini yitirip yitirmediği konuşuldu.