Elektronik kayıt işlemi 2019 YKS ile yerleşen liseden mezun olmuş öğrenciler içindir. Özel yetenek sınavını kazanan öğrenciler ve Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrenciler bu alandan kayıt yaptıramaz.

Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır ve 23-25 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Elektronik kaydı tercih etmeyen öğrenciler, 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında Cibali Kadir Has Kampüsü’ne gelerek üniversite kayıtlarını yaptırabilirler.

ELEKTRONİK KAYIT YAPTIRMAK İÇİN:

İlk adım

ÖSYM de kayıtlı mail adresleri ve cep telefon numaralarına gönderilen kullanıcı adı ve parola ile https://sparks.khas.edu.tr adresinden KHAS öğrenci kayıt sistemine girilerek öğrenci bilgi formunun doldurulması gerekmektedir. Öğrencinin kendi belirlediği @stu.khas.edu.tr uzantılı mail adresi öğrenci bilgi formu kaydedildiği anda aktif olacaktır.

İkinci adım

E-devlet üzerinden elektronik kayıt olabilmek için ikinci adım öğrenim ücretinin (http://www.khas.edu.tr/1106/ogrenim-ucretleri ) ödenmesidir. Tam burslu öğrenciler doğrudan sisteme giriş yapabilirler.
Online kredi kartı ile peşin veya taksitli seçeneklerle öğrenim ücretini ödeyen öğrenciler, ödeme onaylarının e-devlet veri sistemine iletilmesinin ardından (ödeme işleminden yaklaşık 60 dakika sonra), e-devlet şifreleri ile http://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini yapabileceklerdir.
E-devlet şifresi, şahsen başvuru ile PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerinden alınabilir. E-devlet şifresi almak için mutlaka nüfus cüzdanı veya pasaport veya ehliyetinizi sunmanız gerekir.

Üçüncü adım

Kayıt işlemi tamamladıktan sonra e-devletten Barkodlu Çıktı Belgesi mutlaka alınmalıdır.

Son adım

Elektronik kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkodlu çıktıyı ve SPARKS’ta doldurdukları öğrenci bilgi formunu kayıt için gerekli diğer belgeler ile birlikte en geç 27 Eylül 2019 tarihine kadar Öğrenci İşleri Ofisine teslim edeceklerdir. Sadece belgelerini teslim eden öğrenciler ders kaydı yapabilecek ve öğrenci kimlik kartını alabileceklerdir.

Talep detayları için : https://servicedesk.khas.edu.tr/WorkOrder.do?woMode=viewWO&woID=11756