Üniversite hayatı, öğrencinin kişisel ve akademik olarak kendini geliştirdiği, geleceğini şekillendirmeye başladığı önemli bir süreçtir. Bu süreç bazı değişiklikler ve farklı alanlarda ortaya çıkabilecek bazı sorunlarla birlikte gelir.

Üniversite hayatı boyunca ortaya çıkabilecek sorunları aşmak, uyum aşamalarını daha iyi atlatmak, stresli durumlarda problem çözme becerilerini geliştirmek ve kendilerini daha iyi tanımak için öğrencinin bir ruh sağlığı profesyonelinin desteğine ihtiyacı olabilir. Ayrıca herhangi bir birey de kişisel, sosyal veya işle ilgili bazı sorunlarla karşılaşması durumunda, bu sorunları aşmada zorluk yaşayabilir ve psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğunu hissedebilir.

Randevu Süreci

Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ndeki (PDK) psikologlar, Kadir Has Üniversitesi öğrencilerine, akademisyenlerine ve idari personeline kısa süreli ve çözüm odaklı psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Başvuru sahiplerinin mahremiyetleri korunmakta, etik ilkelere saygı gösterilmektedir. Onların akademik veya kişisel amaç ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olunması amaçlanmaktadır.

PDK, randevu sistemi ile çalışmakta olup tüm üyelere eşit hizmet verilmesi ve başvuruların hızlı bir şekilde yanıtlanması sağlanmaktadır.

Öğrenciler ile çalışanlar MyKHAS üzerinden boş saatleri görebilir ve randevu alabilir.

Kadir Has Üniversitesi öğrenci ve çalışanları, psikolojik danışma hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkına sahiptir. 

Oturumlar

PDK’daki oturumlar çevrimiçi / Microsoft Teams aracılığıyla ve yüzyüze gerçekleşir. Her seans 45 dakika sürer.

İletişim

Evrim GÖKDAĞ – Klinik Psikolog (Yarı Zamanlı)
Dahili: 1179 Ofis: Cibali Kampüsü D-242
E-posta: evrim.gokdağ@khas.edu.tr

Burcu DOK – Rehber ve Psikolojik Danışman
Dahili: 1178 Ofis: Cibali Kampüsü D-242
E-posta: burcu.dok@khas.edu.tr