Süer Sülün

Süer SÜLÜN

ÜYE

1963 Konya doğumlu Süer İsmail Sülün, Kuleli Askeri Lisesi’nden ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını da İstanbul Üniversitesi’nde Kurumsal Finans alanında yaptı.

1988 Otomarsan’ın finans bölümünde işe başlayan Süer Sülün, aynı şirkette 1991-1992 yıllarında Finans Direktörü Asistanlığı görevini sürdürdü. 1992-1997 arasında Mercedes-Benz Türk’te Ürün Controlling / Maliyet Muhasebesi bölümünde Grup Müdürlüğü yaptı. 1997-2002 arasında Muhasebe, Vergi, Sigorta Yönetimi; 2001-2007 yılları arasında HTA Pazarlama ve Satış & Bayii Yönetimi Direktörü olarak görev aldı.

2007 yılından bu yana Mercedes-Benz Türk’te Pazarlama ve Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Üyeliğini yerine getiren Süer SÜLÜN, bu görevine ilave olarak 2016 yılından beri Mercedes-Benz Türk’ün İcra Kurulu Başkanlığı ve CEO’luğunu yapmaktadır.

Süer Sülün, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ve Berlin Bosphrus Initiative (BBI) üyesidir.

İngilizce bilen Süer Sülün 1 Nisan 2019 tarihinden bu yana Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliğini sürdürmektedir.