Tanıtım Foto

 

At Kadir Has University we seek to ensure that all channels of communication remain open as a reflection of our objectives and institutional culture. To achieve this, we focus on upholding a strong public image through the pursuit of activities in the field of communications. One of our main priorities is the constant development of our infrastructure for events pertaining to communications in light of international standards for quality.

Our Values:

 • Holding to universal ethical principles in communications.
 • Taking a perspective inclusive of long-term relationships with stakeholders based on reputation and trust.
 • Sustaining communications with all stakeholders both within and outside the university, while keeping a primary focus on our students.
Üniversite Görselleri
Basında Khas

Basın ve Medya İlişkileri

 • Medya mensupları ile iletişimin üniversite yönetimi adına yürütülmesi,
 • Üniversiteyle ilgili haber değeri taşıyan etkinlik haberlerinin basına düzenli iletilmesi ve üniversitenin basında etkin yer almasının sağlanması,
 • Basınla ilgili gerekli tüm materyalin üniversitenin kurumsal yapısı doğrultusunda hazırlanması,
 • Üniversitenin kendi içindeki görsel materyalinin sağlanması ve servis edilmesi,
 • Üniversitedeki akademik kadronun medyada güvenilir haber kaynağı olması için basın mensuplarıyla düzenli iletişim kurularak, alanlarında bilirkişi olarak konumlandırılmalarının teşvik edilmesi.


Sosyal Medya ve Dijital Mecralar

 • Web sitesinin içeriğinin ve tasarımının geliştirilmesi,
 • Üniversitenin Facebook ve Twitter’daki hesaplarında üniversitenin dinamik yapısının yansıtılarak konumlandırılması,
 • Sosyal medya kanallarında öğrencilerden gelen soruları yanıtlayıp etkileşiminin artırılması,
 • Üniversitenin hangi dijital mecralarda yer alacağı hakkında araştırma yaparak, ilgili dönemlerde kampanya hazırlanması.

 

Kurumsal Kimlik ve Reklam

 • Kurumsal kimliğe artı değer katabilecek değişimleri takip edilerek, ilgili bilgiyi üniversite yönetimine sunulması,
 • Üniversitenin reklam ve kurumsal kimlik malzemelerini (ilan, broşür, katalog, davetiye, kitapçık, afiş, poster, vb.) kurumsal mesajlar doğrultusunda hazırlayıp, basımı, dağıtımı gibi faaliyetlerinin koordine edilmesi,
 • Üniversitenin değişen çevresel koşullara uyum sürecini kolaylaştırılması ve bunun için harekete geçirilmesi.

 

Lisans Tanıtım ve Rehberlik

 • Üniversitenin eğitim kurumlarına yönelik (Lise-Dershane ve Rehberlik Araştırma Merkezleri) tanıtım stratejilerinin kurum kültürüne uygun olarak oluşturulması ve hayata geçirilmesi,
 • Tanıtım çalışmalarının yıllık planlarının gerçekleştirilmesi ve ilgili bütçenin hazırlanması,
 • Tanıtım çalışmalarına yönelik materyallerinin (broşür, afiş, katalog, promosyon ürünleri) planlanması ve kullanıma sunulması,
 • İstanbul dışı eğitim kurumlarına yönelik tanıtım aktivitelerinin (fuar, yemek, panel, vb.)  planlanması ve hayata geçirilmesi,
 • Yıl içinde, aday öğrencilere ihtiyaçları doğrultusunda mesleki yönlendirmelerin yapılması,
 • Tercih dönemlerinde aday öğrencilere tercih danışmanlığının yapılması.

Özge ErcanÖzge Ercan - Sosyal Medya Uzmanı

 

Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema TV Bölümü mezunu. Uluslararası Basın Enstitüsü’nde gazetecilik, Bahçeşehir Üniversitesi'nde ise Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisans eğitimi aldı. Gazetecilik mesleğine Mediacat dergisinde başladı. 2007-2011’de Hürriyet İnternet Grubu’na bağlı Yenibiris.com’da editörlük yaptı, sitenin sosyal medya hesaplarını yönetti ve Yenibiriş Dünyası dergisini hazırladı. Kadir Has Üniversitesi Sosyal Medya Akademisi’nin ilk mezunlarından olup halen üniversitede sosyal medya uzmanı olarak görev yapıyor. Üniversitenin Panorama KHAS adlı bilim-sanat-kültür dergisinin de Yayın Kurulu üyesi ve kitap eleştirileri yazarı da olan Ercan; Varlık ve Sıcak Nal edebiyat dergileri için de söyleşiler yapıyor.

ozge.ercan@khas.edu.tr

0(212) 533 65 32 /1221


Ulaş Tosun Ulaş Tosun - Fotoğraf

 

İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu. Mezun olduğu tarihten itibaren aralarında Nokta Dergisi, Hürriyet Gazetesi, Referans Gazetesi, Agos Gazetesi ve Radikal Gazetesi’nin de olduğu birçok yayında fotomuhabir, muhabir ve editör imzasıyla yer aldı. 2010-2011 yılları arasında Havana Üniversitesi’nde İspanyolca Eğitimi aldı. 2011 yılında itibaren  Kadir Has Üniversitesi Kurumsal Fotoğrafçılığını sürdürmektedir. Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen Bir Mahalle Hatırası (2012), Hayat Bildiğin Gibi Değil (2013) ve Fabrika Kızı (2015) adlı projelerin koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini yürütmüştür.

ulas.tosun@khas.edu.tr

0(212) 533 65 32 /1225

 


Sevda Zaim AydınlıSevda Zaim Aydınlı - Rehber Öğretmen

 

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunu. 1998’den beri dershane ve özel okullarda Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen olarak görev yaptı. Çalıştığı kurumlar arasında MEF Dershaneleri, FMV Işık Okulları, Bahçeşehir Koleji yer alıyor. İletişim becerileri, kişilerarası iletişim, psikodrama, aile ve çift terapisi konularında eğitimler aldı. Veli ve öğrencilere yönelik iletişim, motivasyon, kaygı ile baş edebilme becerileri, ÖSYS sistemi konularında eğitimler verdi. Halen Kadir Has Üniversitesi’nde Rehber Öğretmen ve Lisans Tanıtım uzmanı olarak görev yapan Aydınlı, aday öğrenci ve veli grubuna yönelik gerçekleştirilen tüm çalışmaları koordine ediyor.


sevday@khas.edu.tr
0(212) 533 65 32 /1223


Esma BoğazlıyanEsma Boğazlıyan - Rehber Öğretmen

 

Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Psikoloji olmak üzere iki alanda tamamladı. Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Tezini ‘Sınav Kaygısı ile Sosyo-Ekonomik Düzey Arasındaki İlişki’ üzerine yazdı. Özel Marmara Eğitim Kurumları, Birey Dergisi Dershanesi ve Final Dershanesi’nde YGS ve LYS  hazırlık sürecindeki öğrenci ve velilere, psikolojik danışmanlık hizmeti verdi. Aynı kurumlarda ayrıca mesleki rehberlik, sınav kaygısı, motivasyon ve iletişim becerileri  konularında danışmanlık yaptı, eğitimler verdi. Halen Kadir Has Üniversitesi’nde Rehber Öğretmen ve Lisans Tanıtım uzmanı olarak görev yapan Boğazlıyan, aday öğrenci ve veli grubuna yönelik gerçekleştirilen tüm çalışmaları koordine ediyor.

esmab@khas.edu.tr

0(212) 533 65 32 /1224


Binnaz KaralıBinnaz Karalı - Etkinlik Ofisi Uzmanı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Elektronik Haberleşme bölümünün ardından 2007 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü, 2013 yılında Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim, Yönetim ve Denetim Bölümü alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.
1998 - 2007 yılları arasında eğitim sektöründe önce Halkla İlişkiler Sorumlusu ve sonrasında Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.
2007 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi’nde “Yüksekokullar -Lisans Tanıtım Uzmanı” ve “Etkinlik Ofisi Uzmanı” görevlerini üstlenmiştir.
Binnaz Karalı, çeşitli kurum ve kuruluşların sosyal sorumluluk projelerinde ve sürdürülebilir yaşam planlarında gönüllü olarak çalışmıştır. Bu birikimini Kadir Has Üniversitesi Selimpaşa Kampüsü’nde vermiş olduğu sosyal sorumluluk derslerinde öğrencilerimiz ile de paylaşmıştır. Ayrıca Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne bağlı Şeyh Zayed Çocuk Yuvası’nda “Bir Dokun Yüreğime” adlı projeyi yürütmüştür. Diğer yandan Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin düzenlediği Sosyal Girişimcilik Akademisi’nin ilk mezunlarındandır.

bkarali@khas.edu.tr

0 (212) 533 65 32/1226

 


Özlem Filmer Özlem Filmer - Rehber Öğretmen

 

Lisans eğitimini Dumlupınar Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamladı. Selçuk Üniversitesinde Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi Felsefe Grubu Öğretmenliği ve Yıldız Teknik Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanlarında tezsiz yüksek lisans eğitimi aldı. Çeşitli kurum ve kuruluşların sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalıştı. Birey Dergisi Dershanesi’nde Rehber Öğretmen olarak görev yaptı. Ortaöğretim ve yükseköğretim hazırlık sürecindeki öğrencilere sınav sistemi, etkili ders çalışma yöntemleri, sınav kaygısı, üniversite tercihleri konularında danışmanlık yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen rehberlik eğitiminin yanında, bilişsel terapi, kişilerarası iletişim konularında eğitimler aldı. 2010-2014 yılları arasında Okan Üniversitesinde tercih danışmanlığı ve tanıtım uzmanlığı görevinde bulundu.2015 yılında rehber öğretmen ve lisans tanıtım uzmanı olarak aramıza katılan Filmer, aday öğrencilere yönelik tanıtım faaliyetlerini yürütmektedir.

ozlem.filmer@khas.edu.tr
0(212) 533 65 32