Spor İletişimi Sertifika Programı - Burs Sınavı (Zorunlu)

Sınav Tarihi: 4 Kasım 2018, Pazar (Saat:11:00)

Sınav Yeri: Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü

Sınav Kaydı için Son Tarih: 2 Kasım 2018, Cuma (Saat: 12:00)

Sınav Ücreti: 25TL

Banka Hesap Bilgileri

Garanti Bankası  Balat Şubesi

Hesap Sahibi: T.C. Kadir Has Üniversitesi

IBAN: TR06 0006 2000 0200 0006 2998 87

Burs İmkanları

Programa kesin kayıt olmak için Burs Sınavı’na girmek mecburidir.

Burs dağılımı aşağıdaki gibidir.

Sınav sıralamasına göre;

1. - 3. %100 Burs

4. - 8. %50 Burs

9. - 15. %20 Burs

Sınav sonucunda ilk 70 kişi arasına giren katılımcılar programa kayıt yaptırmaya hak kazanırlar.

Bu katılımcıların arasında kayıt yaptırmayacakların olması halinde, sınav başarı sıralamasında 71. sıradan başlayarak kayıt imkanı sağlanacaktır.

Burs kazananların kayıt olmamaları durumunda ise kazandıkları burs imkanları bir alt sıradaki katılımcıya aktarılacaktır. 

Sınav Kayıt Prosedürü

1) Burs Sınavı'na katılabilmek için aşağıda bulunan ‘Online Kayıt' formunun doldurulması gerekmektedir. Online Kayıt formu doldurulduğunda ekranda 'Bilgileriniz iletilmiştir, teşekkür ederiz..' yazısı çıkacak ve size ayrı bir email atılmayacaktır. 

2) Online Kayıt formunun doldurulmasının ardından sınav giriş ücretinin aşağıda detayları verilen hesaba yatırılması ve dekontun scm@khas.edu.tr adresine email yoluyla gönderilmesi ya da elden merkezimize ulaştırılması gerekmektedir.

3) Bize ulaşan dekont ile online kaydınız eşleştirilecek ve sınav kaydınız tamamlanacaktır. Sınav kaydınız tamamlandığında size bir email gönderilecektir. Eğer dekontu bize ulaştırdıktan sonra 3 gün içerisinde onay emaili size ulaşmadıysa lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Önemli Not: Sınav ücretinin ATM'den yatırılması durumunda alınacak fiş üzerinde kimlik bilgileri bulunmuyorsa, bu fişi bize iletmeden önce lütfen üzerine adınızı, soyadınızı ve TC kimlik numaranızı da yazınız. 

Önemli Not 2: Sınav ücreti ödemesini online bankacılık veya banka şubesi aracılığıyla yapıyorsanız, lütfen dekontu bize bankadan direkt olarak yönlendirmeyiniz. Kendi email adresini üzerinden bize iletiniz.  

(KAYITLARIMIZ KAPANMIŞTIR. İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.)

Burs Sınavı Konu Başlıkları

Spor Genel Kültürü, Türkçe Dil Bilgisi, Dünya Kupaları, Avrupa Şampiyonaları ve Olimpiyat Oyunları Tarihi, Genel Spor Tarihi, Türkiye Futbol Tarihi, Spor Yönetimi ve Genel Kültür.

Sınavda 65 adet çoktan seçmeli soru (65 puan), bir adet metin sorusu (30 puan) ve bir adet yabancı dil kısa metin sorusu (5 puan) olacaktır.

Süre: 120 dakika

Son güncelleme: 31.10.2018, 14:00