Yöneylem Araştırma Kulübü

              Yöneylem Araştırma Kulübü 

  • 27 Ekim’de “CV Hazırlamanın İş Arama Sürecindeki Önemi” adlı seminer Kariyer Net yetkilisi tarafından verildi.
  • 2-3 Aralık tarihlerinde Tavla Turnuvası gerçekleştirdik. Kayıtlarda toplanan “kayıt ücretleri” daha sonra bizzat üyelerimizin katıldığı ve Üniversitemizin Komşuluk Hakkı Sosyal Sorumluluk Projesi içerisinde yer alan Cibali İlköğretim Okulu’nun çok gereksinim duyduğu dış cephe badana-boya ve görsel olarak resimlerle süsleme ve tadilat çalışmalarında kullanıldı. Neşe içinde geçen Etkinlik’te miniklerle bir araya gelerek hem komşu Okulumuzu güzelleştirdik, hem de gün boyu miniklere ablalık-ağabeylik yaparak keyifli bir gün geçirdik. Ayrıca Turnuva öncesinde ve süresince toplanan kitaplar da yine aynı Okulun kütüphanesine teslim edildi.
  • 17 Aralık tarihinde İSTEM (İstanbul Endüstri Mühendisliği Kulüpleri Birliği Konferansı) Kulübümüz tarafından Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir. Açılış konuşmalarını takiben Doğuş Otomotiv Tedarik Zinciri ve Lojistik başlıklı bir seminer Doğuş Otomotiv temsilcileri tarafından verilmiştir. Ardından Rota Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye'deki en yetkin reklam ve pazarlama dergisi olan Marketing Türkiye'nin Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu ile bir söyleşi yapılmıştır. ORKA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu’nun Girişimcilik ve Marka Yönetimi seminerini Mercedes Benz İK Yöneticisi Çağrı Ungan ve Ekibi’nin Değerlendirme Merkezi Simülasyonu takip etmiştir. Daha sonra  katılanlarla müzikli bir mekanda yemek yiyerek eğlenceli saatler geçirdik.
  • 30 Ocak - 3 Şubat 2011 tarihleri arasında Işık Üniversitesi Şile Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve 33. TEMÖB (Türkiye Endüstri Mühendisliği Öğrencileri Birliği) Toplantısı’na ev sahipliği yapacak Üniversite’nin belirlendiği, 31. TEMÖB Toplantısı’na Kadir Has Üniversitesi Kulübümüz Aday Üniversite Kulübü olarak 25 kişi katılmıştır. Diğer aday Üniversiteler arasından sıyrılan Kulübümüz 33. TEMÖB’e ev sahipliği yapma hakkını kazanmıştır.
  • 25 Şubat günü Mercedes Benz Türk Firması’na Fabrika Gezisi düzenledik.
  • 19 Mart günü Çorlu’da bulunan Tanrıverdi Grubu’na ait Fabrika’ya bir gezi düzenledik.
  • Bu yıl 1 Mart - 15 Nisan 2011 tarihleri arasında ilk kez Türkiye’de düzenlenen Red Bull Kart Fight Üniversiteler Arası Motor Sporları Organizasyonu’na ev sahipliği yapan 25 üniversiteden biri olmak için yaptığımız başvuru kabul edilmiştir. Bu etkinlik içerisinde yer alacak üniversitelerde özel elemeler gerçekleştirilmiş ve bu üniversitelerin öğrencilerine final yarışına katılabilmeleri için özel bir kontenjan sağlanmıştır. Kulübümüz; Etkinliği, Üniversitemiz tarafından kabul edilmiş ve onaylanmış bir etkinlik olarak duyurmuş, poster, el ilanı benzeri tüm tanıtım malzemelerinin Kampüsler’de asılması, dağıtılması ve konumlandırılmasını sağlamış, etkinlik tarihinden önce olmak üzere etkinliğin tanıtımı ve eleme kayıtlarının alınabilmesi için stand kurmuş ve kurulan tanıtım standından ürün dağıtımında bulunmuştur.
  • 23 Nisan’da düzenlediğimiz bir kahvaltıda biraraya geldik.
  • 29 Nisan Cuma gecesi bir yat partisi düzenledik. Best Fm'de üç yıl üst üste en iyi seçilen DJ Kaan Yorulmaz'ın performansıyla yer aldığı Parti’de Kadir Has Üniversitesi Dans Ekibi de bir gösteri yapmıştır.

             

          Kulüp Danışman Hocası: Yrd. Doç. Dr. Funda Samanlıoğlu

Haberler

Yöneylem Araştırma Kulübü Yarışıyor !