Münazara Kulübü

 

Münazara Kulübü

Dünyanın sadece gördüğümüz ve duyduğumuz kadar dar ve küçük olmadığını, doğrunun olaylara hangi açıdan baktığımıza bağlı olduğunu gösterir bize münazara. Sorumluluk yükler. Özgüveni artırır. Hitabeti güçlendirir. Araştırmaya sevk eder. Okutur. Bilgilendirir. Münazaraya başladıktan sonra çevrenizdekilerden giyiminizle, saç şeklinizle veya parfümünüzle değil; fikirleriniz, olaylara çok yönlü bakabilme ve hızlı çözüm üretebilme kabiliyetiniz ve sistematik düşünebilme yeteneğinizle ayrılırsınız. Münazara zekâyı güçlendirir. Sosyalleştirir. Her yıl katıldığımız ulusal şampiyonalarda, ülkenin dört bir yanından gelen münazaracılarla kaynaşır, geleceğin politikacıları, yöneticileri ve düşünürleriyle tanışırsınız.

Kısacası, münazara size hayat verir. Ve bunu yaparken sizin için hayati öneme sahip olan zamanınızı sizden çalmaz. Kulübümüz haftada bir yapılan toplantılarda sene içinde yapılacak işlerin organizasyonunu, eğitimleri ve aramızda yapılacak olan antrenman maçlarını düzenler.

Bir üniversitede olması gereken özgürlük ortamında dilediğince tartışabilmek, her şeyden önemlisi tartışmayı öğrenebilmek veya en azından bir geçerken uğramak istiyorsan münazara kulübünün kapıları sana her zaman ardına kadar açık.

Kulüp Başkanı
Gürkan Yakut - gurkan.yakut@stu.khas.edu.tr