Mühendislik Kulübü

Mühendislik Kulübü

. 23 Kasım’da “TTNET’le Geleceğini Netleştir, Teknoloji Dünyası Yeni Liderlerini Arıyor” seminerini gerçekleştirdi. TTNET Ürün Geliştirme Bölümü’nden Servet Eyüpoğlu, Eğitimci – Yazar Canten Kaya ve Eğitimci – Yazar Hakan Turgut’un konuk olduğu seminer sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

. 15-16 Mart tarihlerinde 2. Mühendislik Günleri’ni düzenledik. Sektörün önde gelen firma ve kişilerini bizlerle buluşturan Etkinlik’te workshop ve seminerler ilgiyle izlenmiştir. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feza Kerestecioğlu’nun Açılış Konuşması’nın ardından; Doç. Dr. Kemalettin ERBATUR (İlk Türk Robotu Suralp), Cemil TÜRÜN (Yoğurt BT CEO), 3D Akademi ve Gizem BELEN & İrem ÇOBANOĞLU (Özgürlük İçin Pardus) ilk günün konuşmacıları olmuşlardır. İkinci gün ise Adil ERBİL (Microsoft ve Cisco Sertifikasyon Eğitimlerinde Kariyer Planlaması - Sanallaştırma konulu Workshop), Ercan YARİS (FIZY Kurucusu) ve Aykut TAŞDELEN (WPF, Silverlight Eğitimi) bizlerle bir araya gelmişlerdir. Standlarda ve seminerlerde yapılan çekilişlerle sürpriz hediyeler dağıtılırken, arkadaşlarımız oyun konsollarında eğlenmişlerdir. Ayrıca Pardus Semineri’nde ücretsiz PARDUS 2011 DVD'si dağıtılmıştır.

. 29 Kasım günü Daron Yöndem  tarafından Nokia ile Mobil 2.0 eğitimi gerçekleştirildi.Bu seminer sonunda en iyi uygulamanın Nokia Lumia 800 kazandığı bir yarışma düzenlendi.

.12 Şubat günü Türk Eğitim ve Gelişim Akademisi Kurucu Başkanı Yüksel Yalçın tarafından Proje Yönetimi Eğitimi verilmiştir.Proje Eğitimine katılan kişiler için eğitimin sonunda sertifika verilmiştir.

.17 Nisan 2013 tarihinde 1.Teknoloji Ödül Töreni düzenlendi.Bu ödül töreni için belirlenen 10 farklı kategoride 53 aday şirket  öğrenciler tarafından oylamaya sunuldu.Bu oylama sonucunda kazanan firmalar 17 Nisan günü Sayın Rektör Prof. Dr Mustafa Aydın’ında katılımıyla  gerçekleştirilmiştir.

Yapılan Etkinlikler

Yazılım ve Kariyer Semineri                                                             (5 Aralık 2009)

JSF ile Hızlı Web Uygulamaları                                                         (17 Şubat 2010)

5. Kişisel Gelişim ve Kariyer Günleri                                                (15-19 Mart 2010)

DeveloperMania.Net Etkinliği                                                                      (27-28 Mart 2010)

Mühendislik Günleri '10                                                                   (7-8 Nisan 2010)

TTNET'le Geleceğini Netleştir                                                                      (23 Kasım 2010)

İnternet Girişimciliği ve İnovasyonla Kariyer Semineri                    (14 Aralık 2010)

Gençsen Geleceksin 4.0                                                                    (2 Mart 2011)

Mühendislik Günleri 2.0                                                                   (15-16 Mart 2011)

Nokia ile Mobil 2.0                                                                                                    (29 Kasım 2012)

Yurtdışında Staj ve Eğitim                                                                                      (5 Şubat 2013)

CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri                                                                               (6 Şubat 2013)

Proje Yönetimi Eğitimi                                                                                                    (12 Şubat 2013)

Teknoloji  Ödül  Töreni                                                                                          (17 Nisan 2013)

İletişim Bilgilerimiz

Kulüp Başkanı: Cemrecan Burak Altınel    cemrecanburak.altinel@stu.khas.edu.tr

Kulüp Başkan Yardımcısı: Duygu Eroğlu  duygu.eroglu@stu.khas.edu.tr

Kulüp Başkan Yardımcısı: Duygu Sezik   duygu.sezik@stu.khas.edu

Kulüp Danışman Hocası: Prof. Dr. Feza Kerestecioğlu

Mühendislik Kulübü İnternet Sitemiz: http://www.khasmuhendislik.com/

Mühendislik Kulübü Twitter Hesabımız: https://twitter.com/KhasMuhendislik

Mühendislik Kulübü Facebook Sayfamız: https://www.facebook.com/hasmuhendislik