Fütüristler Kulübü

İş ve yaşam için olumlu gelecek tasarımına fütürizm ve bu tür bakış açısını benimseyenlere fütürist deniyor. Olumsuzluğa zaten herkes bakıyor. Biz fütürizmi olumlu gelecek tasarımı olarak kabul edip hayata bu şekilde bakıyoruz ve bunun da çoğalmasını istiyoruz.

Kulüp olarak, kendini gelecekten sorumlu hisseden ve bireysel kararlar alırken evrensel bakış açısı kazanmıış bir birey olmanın gerekliliğinin farkındayız. Eskiden bilgiye sahip olan, güce ve başarıya da sahip oluyordu, bugün bilgi herkes için çok kolay ulaşılabilir durumda.

Şimdi sibernasyon çağına girdik diyoruz ve burada yeni yaklaşımlar, yeni platformlar gerekiyor. O da uzgörüyle geleceği tasarlamaktır. Yani bilgiyi, insanlık için, evren için en iyi nasıl kullanabiliriz kısmına geçtik. En çoktan en iyiye, diye bir insanlık mottosu var artık. Çok para kazanmayı, çok yemeyi, çok giyinmeyi çözdük, bunları yapabilir hale geldik, ama mutlu değiliz; herkes bunalımda. Herkes bir arayış içinde ve bunun bizi iyi bir yere götürmeyeceğini görüyoruz. Hepimiz için en iyiyi keşfetme, yani çokluktan en iyiye geçme, bilgiyi nasıl kullanacağımızı bulma dönemindeyiz. Fütürizm bu dönemin en faydalı bakış açılarından biri olarak kendini ifade etmeye başladı.

Kulüp olarak eğitim, teknoloji ve iş dünyasında dinamiklerin değişim hızına ayak uydurmayı amaçlarken, amacımızı destekleyen etkinlikler yapıyoruz ve yapılan birçok etkinliğe de katılım gösteriyoruz.  Katılım gösterdiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz bazı etkinliklerle ilgili bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

·         Sezin Lisesi’nde düzenlenen 3.fütürist senaryo yarışmasına konuk olduk.

·         Okulumuzdaki akademisyenlerle ve sektörden kişilerle fütürizm konulu kahve sohbetleri gerçekleştirdik.

·         Türkiye Fütüristler Derneği’nin 1 Mart 2013 tarihinde okulumuzda düzenlemiş olduğu “Gelecek Günü” etkinliğine katıldık.

·         Geleceğin mesleklerine ilişkin bilgiler alabilmek için fütürist ve aynı zamanda alanında oldukça başarılı kişileri okulumuzda ağırladık.

Eğer kendinizi gelecekten sorumlu hissediyorsanız,  siz de aramıza katılmalısınız!

Kulüp başkanı: Karun Nora Malhasoğlu

E-Mail: karunnora.malhasoglu@stu.khas.edu.tr