Finans ve Bankacılık Kulübü

Kadir Has Üniversitesi Finans ve Bankacılık Kulübü olarak hedefimiz; finansal alanda okulumuz öğrencilerinin sektörle iç içe olmalarını sağlamak , sektörü tanımalarına yönelik çalışmalar ve aynı zamanda sosyalleşmeyi amaçlayan Seminerler,konferanslar, söyleyişiler, geziler ve eğlence aktiviteleri organize etmektir. Selimpaşa Kampüsü Merkezli olup Kulüp toplantı salonumuz Yeni Bina 3. Kat Akademisyenler Katı, Sağdan 4. odadır.

·         3 Nisan 2012 tarihinde aracı kurum Polen Menkul Değerler A.Ş. tarafından Prof. Dr. Erol ÜÇDAL koadaki ve nferans salonunda ''Makro ekonomik göstergelerle portföy yönetimi '' konusunu tartıştığımız bir seminer gerçekleştirdik

·         5 Nisan 2012 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'ndan SPK eğitici uzman Sn. İbrahim KUMSAL ve Sn. Yusuf KAYA'nın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz  SPK'nın dünyadaki ve Türkiye ekonomisindeki yeri konularının tartışıldığı bir seminer gerçekleştirdik.

·         İMKB'den Eğitmen/Müdür Yard. Dr. Sibel BAYRAKTAR'ın katılımlarıyla ''İMKB göstergeleri'' konusunun tartışıldığı öğrencilerin etkin sorularıyla yer aldığı seminer 9 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

·         16 Nisan 2012 tarihinde VOB ile Türev Araçların ekonomideki önemi konulu Sn. Emre CAN'ın katılımıyla seminer gerçekleştirilmiştir. 

·         Halk Yatırım A.Ş.'den  Müdür Yard. Cengiz GÜRBÜZ ve Yatırım Uzmanı Mehmet ARİN'in katılımıyla 7 Nisan tarihinde Prof. Dr. Erol ÜÇDAL konferans salonunda FOREX PİYASALAR konulu seminer gerçekleştirdik.

·         26 Nisan 2012 tarihinde İMKB-İSTİNYE'de 50 KHAS öğrencisinin ve İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin de katılımıyla başkan Sn. İbrahim TURHAN'ın gerçekleştirdiği konuşma ve Seans Odalarının gezilmesiyle devam eden bir gezi gerçekleştirdik.

·         3 Mayıs 2012 tarihinde Prof. Dr. Erol ÜÇDAL konferans salonunda Türkiye Bankalar Birliği katılımıyla TBB yapısının değerlendirildiği bir seminer gerçekleştirdik.

·         29 Kasım 2012 tarihinde Star TV'de yayınlanan O SES TÜRKİYE programına 50 öğrencinin katılımıyla eğlence amaçlı bir gezi düzenledik.

facebook : http://www.facebook.com/finansbankacilik

 

 

KULÜBÜN GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDUĞU SEMİNERLER

Finans ve Bankacılık Kulübü olarak 12 Şubat 2013 tarihinde, Khas Selimpaşa Prof. Dr. Erol Üçdal Konferans Salonunda Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ersin ÖZİNCE ve EDMER (Etik Değerler Merkezi Derneği) Kurucu Başkanı Bülent ŞENVER'in katılımıyla bir seminer gerçekleştirdiler. Seminer Sohbet, soru-cevap şeklinde geçerken, konusu  ''İş ahlakı ve Etiği''  oldu. Selimpaşa Kampüsü öğrencilerinin düzenlenen seminere katılımları oldukça yoğundu.