Öğrenci Konukevleri

Khas’a Gelin, Öğrenci Konukevi’nde Yerinizi Alın!
Öğrenciler için hangi üniversitede okuyacağı kadar eğitim süresi boyunca nerede kalacağı, hangi koşullarda yaşayacağı da büyük önem taşıyor. Biz de üniversite olarak bunu çok önemsiyor ve sizin istekleriniz doğrultusunda yaşam alanları oluşturuyoruz.

Öğrenci Konukevleri,  mimarileri ve konforlu yapılarıyla Erkek Öğrenci Konuk Evimiz Hasköy’de,  Kız Öğrenci Konuk Evimiz Cibali Kampüs’ün hemen arkasında yer alıyor.
Tek ve iki kişilik odalardan oluşan toplam 67 yatak kapasiteli kız öğrenci ve tek, iki ve üç  ve dört kişilik odalardan oluşan toplam 110 yatak kapasiteli erkek öğrenci konukevlerimizde öğrencilerimizin günlük ihtiyaçlarını karşılayabileceği tüm imkanlar.sunulmaktadır.

Konukevlerimizdeki odalarda yer alan kişiye özel elbise dolabı, yatak, kitaplık ve çalışma masası gibi temel mobilyaların yanı sıra ortak alanlarda tv  salonu , çalışma odaları/ odası   , mutfak ( buzdolapları, mikrodalga fırın, su ısıtıcıları, su sebilleri) çamaşırhane ( ütü, çamaşır ve kurutma makineleri) bulunuyor.

Ayrıca öğrencilerimizin bavul ve fazla eşyalarını koyabilmeleri için özel alanlar da mevcuttur...
Merkezi sistem ısıtma/soğutma ve, 24 saat kesintisiz sıcak su ve  internet bağlantısı ile öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap veriliyor.
24 saat güvenlik hizmeti ve özel temizlik hizmetinin sunulduğu konukevlerimizde kalan öğrencilerimiz  ,Cibali Kampüs’te  bulunan  sinema salonlarında film günleri organize edebildiği gibi,Cibali Kampüs’e çok yakın  kapalı ve açık spor alanlarımızdan da faydalanabiliyor.

Değerli Öğrencilerimiz,

Kız Öğrenci Konukevi kız öğrencilerimiz  için Cibali, Kadir Has Kampüsü’ nün hemen arkasında Nalıncı Kasım Sokak No 13-15 de yer alan  Kız Öğrenci Konukevi tahsis edilmiştir ..  

Erkek Öğrenci Konukevi erkek öğrencilerimiz için Keçecipiri Mahallesi Hasköy Mektebi Sokak No:4 Aynalıkavak / Hasköy'de bulunan Erkek Öğrenci Konukevi tahsis edilmiştir .

2018 – 2019 ÖĞRENCİ KONUKEVİ ÜCRETLERİ

  CİBALİ – Kız Öğrenci Konukevi HASKÖY – Erkek Öğrenci Konukevi
ODALAR TUTAR (TL) TUTAR (TL)
TEK KİŞİLİK ODA 15.300 15.300
ÇİFT KİŞİLİK ODA ( büyük ) 11.800 11.800
ÇİFT  KİŞİLİK ODA 11.500 10.500
ÜÇ KİŞİLİK ODA - 9.500
DÖRT KİŞİLİK ODA - 8.000

 

*Yurt ücretlerinden KDV alınmamaktadır.
*Ücretler  9 aylık süreyi kapsamaktadır. ( Giriş-çıkış tarihleri bilahare açıklanacaktır.)

Yurt Bursundan Siz de Yararlanabilirsiniz!
İstanbul dışından gelerek yurtta kalmak isteyen ilk 3000’den gelen öğrencilere üniversitenin öğrenci konukevinde 2 / 3  kişilik odalarda ücretsiz barınma imkânı sağlanır. Barınma imkanı normal öğrenim süresince devam eder. Bu süre yabancı dil hazırlık okulunda okuyacak öğrenciler için 5 yıl, fakültelerin birinci sınıfına başlayan öğrenciler için 4 yıldır.