Has Runners İznik Ultra Maratonunda Koştu!

HAS RUNNERS KOŞU KULÜBÜ İZNİK ULTRA MARATONU’NA KATILDI

Has Runners Koşu Kulübü, 18-20 Nisan tarihleri arasında Macera Akademisi tarafından Asics ana sponsorluğunda bu yıl üçüncüsü düzenlenen İznik Ultra Maratonu etkinliğinde Kadir Has Üniversitesi’ni temsil etti. İznik Ultra Maratonu ile Has Runners katıldığı uluslararası yarışlara bir yenisini daha ekledi.

21 Nisan 2014 İstanbul- Has Runners Koşu Kulübü, 18 Nisan’da başlayan, üç gün devam eden İznik Ultra Maraton’u etkinliğine katıldı. Koşucularımızdan Mehmet Yıldırım 80K kategorisinde yarışırken, diğer koşucularımız 10K kategorisinde start aldı. 25 farklı ülkeden 100’e yakın atletin ve toplamda 1000’e yakın koşucunun yer aldığı İznik Ultra Maratonu ile Has Runners ikinci şehir dışı organizasyonunu gerçekleştirmiş oldu.

Türkiye’nin En Büyük Ultra Maratonu

İznik Ultra Maraton’u 130K-İznik Ultra Maratonu, 80K-Orhangazi Ultra Maratonu, 42K-İznik Dağ Maratonu ve 10K koşusu seçenekleriyle Türkiye’nin en büyük uluslararası ultra maraton organizasyonu unvanını taşıyor.

Mükemmel Bir Koşu Güzergahı

UNESCO tarafından belirlenen, Türkiye’deki dünya mirasları geçici listesine seçilen İznik, asırlık çınarları, tarihi dokusu, yüzlerce yıllık surları, zeytinlikleri, İznik Gölü ve manzarası, son derece doğal dağ köylerinden geçen koşu güzergahları ile koşucuları büyüledi. 10K ve 80K kategorilerinde üniversitemizi temsil eden Has Runners Koşu Takımı, spor yapmanın yanında doğal ve tarihi güzelliklere sahip İznik’i gezme fırsatı buldu. Has Runners Koşu Kulübü’nün bir sonraki yarış için hazırlıkları devam ediyor.