Yol Koşusu 2010- 2011

 

9. Altın Boynuz Ödüllü Yol Koşusu’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Kadir Has Üniversitesi; atletizm sporuna destek olmak ve gençleri bu spora yönlendirmek için 8 Mayıs’taAltınboynuz Ödüllü Yol Koşusu’nun dokuzuncusunu gerçekleştirdi.

Atletizm Federasyonu ve Üniversite Sporları Federasyonu işbirliği ile geleneksel olarak düzenlenen Kadir Has Üniversitesi 9. Altın Boynuz Ödüllü Yol Koşusu’na, spor kulüpleri, liseler ve üniversitelerden atletizm lisansına sahip sporcular katıldı.

Üniversiteler ve liselerarası Altınboynuz Ödüllü Yol Koşusu, sabah 9.30’da başladı. Yarışmada, 5000 metremesafeli üniversiteli ve liseli erkekler ile 2500 metre mesafeli üniversiteli ve liseli bayanlar koştu.

Zorlu mücadelede, “Liseli Baylar Kategorisi”nde birinci Afyon Fatih Lisesi öğrencisi Nuri Kömür olurken,  Liseli Bayanlar Kategorisi”nde ise birinci Aksaray Atatürk Lisesi öğrencisi Ayşe Argun oldu.

“Üniversiteli Baylar Kategorisi”nde ise Niğde Üniversitesi öğrencisi Erdinç EkinÜniversiteli Bayanlar Kategorisi”nde de Anadolu Üniversitesi öğrencisi Özlem Kaya birinci oldu.

Liseli ve üniversiteli toplam 250 sporcu öğrencinin katıldığı 9. Altınboynuz Yol Koşusu ilgi çok yoğundu.  Türkiye genelinden 30 lise ve 20 üniversitenin katıldığı yarışmada, dereceye giren sporculara ödüllerini Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın verdi.

Bu sene Altın Boynuz Yol Koşuna katılan sporcu öğrencilerin yanı sıra, Kadir Has Üniversitesi Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında “İyiliğe Koşu Maratonu” da düzenlendi.   Kadir Has Üniversitesi öğrencileri, akademik-idari kadrosu, Cibali semti sakinleri ve birçok hayırseverin katılımıyla gerçekleşen “İyiliğe Koşu”da kısa bir süre önce vefat eden Kadir Has Üniversitesi öğrencisi Uğur Başusta anısına da bir yarış düzenlendi.

9. ALTIN BOYNUZ ÖDÜLLÜ YOL KOŞUSU’NDA ÖDÜL ALANLAR LİSTESİ:

LİSELİ BAYANLAR

1. Ayşe Argun                           AKSARAY ATATÜRK LİSESİ

2. Zeynep Mete                         BOLU CANİP BAYSAL LİSESİ

3. Esra Şanal                            KARTAL HACI HATİCE BAYRAKTAR LİSESİ

4. Hava Çakmak                        SULTANBEYLİ HÜSNÜ M. ÖZYEĞİN LİSESİ

5. Ceylan Özdemir                     SULTANBEYLİ HÜSNÜ M. ÖZYEĞİN LİSESİ

6. Kübra Yemişli                        PENDİK MELEK AKNIL KIZ MESLEK LİSESİ

7. Mevla Yıldız                           SULTANBEYLİ HÜSNÜ M. ÖZYEĞİN LİSESİ

LİSELİ BAYLAR 

1. Nuri Kömür                         AFYON FATİH LİSESİ

2. Mustafa Kocatepe               ÖZEL KARDELEN LİSESİ

3. Orhan Avcı                         SULTANBEYLİ HÜSNÜ M. ÖZYEĞİN LİSESİ

4. Yahya Tedbirli                    BEYKOZ FEVZİ ÇAKMAK LİSESİ

5. Mestan Turhan                   SULTANBEYLİ HÜSNÜ M. ÖZYEĞİN LİSESİ

6. Ahmet Özrek                     ÖZEL MUHSİNLER LİSESİ

7. Abdulcelil Sadak                SULTANBEYLİ HÜSNÜ M. ÖZYEĞİN LİSESİ

ÜNİVERSİTELİ BAYANLAR

1.Özlem Kaya                                 ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

2. Gülcan Mıngır                              DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

3. Burcu Büyükbezgin                      AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ

4. Esra Güllü                                   ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

5. Nigar Argun                                 NİĞDE ÜNİVERSİTESİ

6. Pelin Hatunoğlu                           KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ

ÜNİVERSİTELİ BAYLAR

1. Erdinç Ekin                                NİĞDE ÜNİVERSİTESİ

2. Vedat Günen                              ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

3. Arif Delen                                   DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ

4. Selmani Abiş                              ERCİYES ÜNİVERSİTESİ

5. Sedat Günen                              ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

6. Aykut Taşdemir                          SAKARYA ÜNİVERSİTESİ

7. Muhammet Çakır                        FIRAT ÜNİVERSİTESİ