Engelsiz Dilekleri Birlikte Gerçekleştirdik

28 Nisan 2014 - Pazartesi
Engelsiz Dilekleri Birlikte Gerçekleştirdik

Kadir Has Üniversitesi ve The Helping Trooper sosyal yardımlaşma girişimi tarafından 26 Nisan 2014 Cumartesi günü “4. Has Imperium - Onlar Birer Dilek Tuttu, Biz Gerçekleştiriyoruz!” projesi kapsamında Tomurcuk Vakfı’nda rehabilitasyon gören 115 zihinsel engelli çocuk ve gencin birer dilekleri gerçekleştirildi.

The Helping Trooper sosyal yardımlaşma girişiminin organizasyonu ile Tomurcuk Vakfı'nda rehabilitasyon gören 115 zihinsel engelli, Down Sendromlu ve otizmli çocuk ve gençlerin birer dileklerini gerçekleştirmek üzere yürütülen “4. Has Imperium - Onlar Birer Dilek Tuttu, Biz Gerçekleştiriyoruz!" projesi çerçevesinde Kadir Has Üniversitesi’nde özel bir panayır kuruldu.

Çocukların dileklerini yerine getirmek üzere organize edilen etkinlikte, zihinsel engelli çocuk ve gençler aileleriyle birlikte yüz boyamadan pamuk şekeri standına kadar pek çok aktivitenin bulunduğu panayırda eğlenceli bir gün geçirdi.

Tomurcuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sernur Karagöz ve Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans öğrencisi oyuncu Emre Kızılırmak’ın katılımıyla Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte, zihinsel engelli çocuklara yönelik hazırlanan eğlenceli aktiviteler ile başlayan gün, gönüllüler tarafından alınan hediyeleri sahiplerine verilmesi ile devam etti. Dileklerine kavuşan gençlerin mutlulukları gözlerinden okunurken, etkinlik perküsyon şov ile sonlandı.

Şimdiye kadar anılan etkinlikte Kadir Has Üniversitesi ve The Helping Trooper ortak çalışmasıyla 4 yılda 500’den fazla bedensel ve/veya zihinsel engelli, Down Sendromlu ve otizmli çocuk ve gencin birer dileği gerçekleştirildi ve projenin diğer okullara yayılmasında öncü oldu.