Genç Atletler Altın Boynuz’da Kıyasıya Yarıştı

05 Mayıs 2013 - Pazar
Genç Atletler Altın Boynuz’da Kıyasıya Yarıştı

Kadir Has Üniversitesi’nin gençlerin atletizm sporuna katılımını desteklemek üzere geleneksel olarak düzenlediği ‘Liseler Ve Üniversiteler Arası Altın Boynuz Ödüllü Yol Koşusu’ bayanlar 2500 metrede, erkekler ise 5000 metrelik parkurda ipi göğüsledi.

Araç trafiğine kapatılan Haliç’te lise ve üniversite öğrencilerinin bay-bayan olarak  4 farklı kategoride yarıştı. Lise kız kategorisinde Aksaray Kamber Demir Lisesi’nden Ayşe Argun 1. , Hatay Kırıkhan Lisesi’nden Hatice Ünzir 2., ve yine Hatay Kırıkhan Lisesi’nden Ekin Esra Kalır 3. oldu.

Üniversite bayan kategorisinde Anadolu Üniversitesi’nden Özlem Kaya yarışı birinci sırada tamamlarken, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden Burcu Büyükbezgin ikinciliğe, Gazi Üniversitesi’nden Yasemin Can ise üçüncülüğe yerleşti.

Lise erkek kategorisinde birinciliği İstanbul Çengelköy Lisesi’nden Mestan Turhan kazandı. Lise erkek kategorisinde Sultanbeyli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden İsmail Tilaver ikinci, Sultanbeyli Hüsnü M. Özyeğin Lisesi’nden Ramazan Beki de üçüncü oldu.

Üniversite erkek kategorisinde Niğde Üniversitesi’nden Muzaffer Bayram birinci, Atatürk Üniversitesi’nden Yusuf Alici ikinci, Karamanoğlu Mehmet Üniversitesi’nden Yasin Ceylan üçüncü oldu.