Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger, AAPG 2014 ICE’ın Genel Başkanı Seçildi

08 Mart 2013 - Cuma
Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger, AAPG 2014 ICE’ın Genel Başkanı Seçildi

Kadir Has Üniversitesi STRAR Koordinatörü ve Enerji Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger, petrol alanında dünyanın en önemli  STK’larından biri olan American Association of Petroleum Geologists’in (AAPG) 2014 yılında Türkiye’de ilk kez düzenleyeceği Uluslararası Konferans ve Sergisi’nin (ICE) Genel Başkanlığı’na seçildi.

Uluslararası arenada petrol jeolojisi üzerine çalışmalar yapan AAPG, 1917’de kurulan ve bugün 30.000’den fazla üyesi olan dünyanın en güçlü sivil toplum örgütlerinden biridir. Kuruluşun Uluslararası Konferans ve Sergisi ise en etkin ve geniş kapsamlı olan etkinliği olarak sayılmaktadır. 2014 yılında yaklaşık 2000  kişinin katılacağı öngörülen konferans, dünyada petrolle ilgili biliminsanı, endüstri alanında faaliyet gösteren şirket sahibi ve CEO’nun İstanbul’a gelmesini sağlayacaktır.

Konferansın ev sahibi kurumu olan ve Türkiye’de petrol konusunda önemli çalışmalar yapan TPJD’nin (Türkiye Petrol Jeologları Derneği) önerisiyle AAPG tarafından konferasın genel başkanlığına seçilen Prof. Dr. Volkan Ş. Ediger, bu konferans çerçevesinde 50’ye yakın komiteye Genel Başkanlık edecektir.