Kadir Has Üniversitesi Tasarım Kampı ile Genç Yeteneklere Bir Kez Daha Kapılarını Açtı

13 Temmuz 2010 - Salı
Kadir Has Üniversitesi Tasarım Kampı ile Genç Yeteneklere Bir Kez Daha Kapılarını Açtı

Kadir Has Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen Tasarım Kampı ile tasarım ve sahne dünyasına ilgi duyan gençlere yaratıcılıklarının sınırlarını aşma ve Kadir Has Üniversitesi öğrencisi olma deneyimini yaşatıyor.

Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 5 - 9 Temmuz 2010 tarihleri arasında ikinci kez gerçekleştirdiği Tasarım Kampı ile genç tasarımcı ve tiyatrocu adayları İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Tiyatro, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Grafik Tasarım bölümlerinden 14 gönüllü akademisyen tarafından yürütülen atölye çalışmaları ile yaratıcılıklarının sınırlarını zorladı.

Katılımcı 35 lise öğrencisi ilgi duydukları alanda kendilerini denemenin yanısıra uygulayarak öğrenmenin ve Kadir Has Üniversitesi’nin benzersiz ortamında üretmenin tadını çıkarttılar.

Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yürütülen Tasarım Kampı, 9 Temmuz 2010 Cuma günü yapılan sertifika töreni ve kamp boyunca yapılan çalışmalardan oluşan sergi ile son buldu. Güzel Sanatlar Fakültesi sergi holü ile B blok merdivenlerinde yer alan atölye işleri yaz boyunca izlenebilir. Tasarım Kampı ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nin lise öğrencilerine yönelik diğer etkinlikleri ile ilgili bilgi almak için tasarimkampi@khas.edu.tr adresine email atabilir, ya da facebook’da “Tasarım Kampı” kişisini ekleyebilirsiniz. 

Tasarım Kampı Künyesi:

Tasarım Kampı Koordinatörü: Yard.Doç.Dr. Orçun Kepez

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Atölyesi: Yard.Doç.Dr. Orçun Kepez, Öğr.Gör. Mehtap Doğanca, Okutman Mine Özkaynak, Okutman Selin Tunalı

Endüstri Ürünleri Tasarımı Atölyesi: Yard.Doç.Dr. Ayşe Coşkun Orlandi, Öğr.Gör. Serkan Bayraktaroğlu, Araş.Gör. Çınar Narter, Yük.Lisans Asistanı Işıl Karataş

Grafik Tasarım Atölyesi: Yrd.Doç.Dr. Nur Balkır Kuru, Okutman İz Öztat, Yük.Lisans Asistanı Vildan Öztürk

Tiyatro Atölyesi: Öğr.Gör. Şafak Suppan, Öğr.Gör. Özlem Özhabeş

Tasarım Kampı Grafik İşleri: Aytekin Kar, Meltem İşleyen

Tasarım Kampı İletişim ve Tanıtım: Esma Boğazlıyan, Sevda Zaim