İsveç’in Türkiye’de Sürdürülebilir Ticareti Tartışıldı

17 Ocak 2013 - Perşembe
İsveç’in Türkiye’de Sürdürülebilir Ticareti Tartışıldı

İsveç Sürdürülebilir İş Lansmanı; Kadir Has Üniversitesi, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği işbirliği ile 16 Ocak’ta Cibali Kampüsü’nde gerçekleşti. İsveç Ticaret Bakanı Dr. Ewa Björling’in katıldığı, açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Mustafa Aydın yaptığı lansman saat 15:30’da başladı.

Türkiye’de sürdürülebilir-sorumlu ticaret yapılması ve kurumsal sorumluluk alanında ortak temel prensipler oluşturulması amacıyla İsveç Başkonsolosluğu Ticaret Merkezi tarafından başlatılan ve Atlas Copco, Ericsson, Puls Trading, Sandvik, Securitas, SKF, SNA Europe, TeliaSonera ve Volvo Group gibi İsveç firmalarının oluşturduğu bir inisiyaif olan SSB’nin lansmanında Türkiye’deki İsveç firmalarının Kurumsal Sosyal Sorumluluğa (KSS) bakış açısı ele alındı.

Amaçları arasında KSS alanında bilgi paylaşımı ve kapasite artırımı, İsveç’in KSS alanında bir örnek olarak markalaştırılmasına devam edilmesi, SSB üyesi İsveçli kuruluşların gerçekleştirdiği KSS projelerinin paylaşımı olan lansman Türkiye’de bulunan tüm İsveç firmaları ve temsilcilerinin katılımına açık olarak düzenlendi.