‘KSS Çözümleri Pazaryeri’ Bu Yıl da Khas’da Düzenlendi

10 Aralık 2012 - Pazartesi
‘KSS Çözümleri Pazaryeri’ Bu Yıl da Khas’da Düzenlendi

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (TKSSD) tarafından düzenlenen "KSS Çözümleri Pazaryeri" etkinliği bu yıl “İşletme 2023; Cumhuriyetin 100. Yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk” başlığı ile 21 Aralık 2012 tarihinde Kadir Has Üniversitesi, Kadir Has Kampüsü’nde gerçekleşti. Türkiye’nin Stratejik Vizyonuna katkı sağlamak amacında olan sorumlu şirketlerin uluslararası arenada örnek olacak KSS çözümlerini sergilemek amacıyla düzenlenen etkinliğe Türkiye'nin önde gelen şirketleri katıldı.

Konuyla ilgili olarak TKSSD Başkanı Serdar Dinler, “CSR-Europe üyesi olan Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği bu etkinlik, Avrupa’nın en etkili üç KSS Pazaryeri Etkinliği’nden biri olarak kabul edilmektedir. Bu etkinlik ile birlikte Türkiye’nin ihtiyaçlarını iyi özümsemiş, etkili sosyal sorumluluk uygulamalarının, İşletme 2023 hedefi kapsamında paylaşılmasını amaçlıyor, gelişime katalizör olmayı hedefliyoruz” dedi.

İşletme 2023 şirketlerin yaratıcı iş fikirleri geliştirme ve hem maliyetlerini düşürmek hem de ekonomik, sosyal ve çevresel ihtiyaçlara çözüm sağlamak amacıyla tüm paydaşları ile birlikte  hareket  etme  girişimidir. Türkiye’nin 2023 stratejilerini desteklemek için 2023 yılına kadar yüksek oranda istihdamı, verimliliği ve sosyal dayanışmayı sağlamak amacı ile kamu kuruluşlarının, şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının ortak girişimler ile kendi paylarına düşen katkıyı yapması anlayışına dayanmaktadır.

Her yıl düzenlenen Pazaryeri ödülü bu sene İşletme 2023 vizyonuna uygun olarak 3 farklı kategoride verildi. Şirketlerin katılımcılar ile paylaştıkları KSS uygulamaları Corporate Social Responsibility Europe (Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği) ulusal ortakları, UNDP ve kurumsal sosyal sorumluluk Uzmanlarından oluşan Değerlendirme Kurulu tarafından incelendi. Değerlendirme Kurulu’nca verilen ödüllerin yanı sıra katılımcıların oylaması ile seçilen KSS uygulamasına “Paydaş Ödülü”, Kurumsal Sosyal Sorumluluğun yaygınlaştırılması ve bilinç geliştirilmesi kapsamında liderlik eden şirketlere ise “Jüri Özel Ödülü” verildi. Son olarak ise İş Dünyası’nda İnsan Hakları Uygulaması Ödülü bu seneye özel bir ödül olarak verildi.

KSS Çözümleri Pazaryeri’ Programı

Bilgi ve Program İçin

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği

Email: kssd@kssd.org

Tel: (0212) 533 65 32/1219

www.kssd.org