Cibali Paydaş Kurulu Tamam, Sıra Silivri Paydaş Kurulu’nda

26 Kasım 2012 - Pazartesi
Cibali Paydaş Kurulu Tamam, Sıra Silivri Paydaş Kurulu’nda

Kadir Has Üniversitesi içinde bulunduğu bölgenin ekonomik, sosyal ve çevresel kalkınmasına katkıda bulunmak ve bunu paydaşlarla işbirliği içerisinde gerçekleştirmenin önemine inanıyor. İlk olarak merkez kampüs Kadir Has Kampüsü’nün bulunduğu Cibali Semti ve çevresine yönelik faaliyetlerini sistematik ve stratejik hale getirmek için 2010 yılında Cibali Paydaş Kurulu’nu kuran üniversite, şimdi de Selimpaşa Kampüsü’nün yer aldığı Silivri’de paydaş kurul kurmak için hazırlıklara başladı.

Cibali Paydaş Kurulu’nun yılda iki kez gerçekleştirdiği toplantılara Rektör Prof. Dr. Mustafa Aydın, üniversitenin idari ve akademik kadrosu, Cibali mahallesi esnafı, Cibali İlköğretim Okulu Müdürü, Cibali Mahallesi Muhtarı, Üskübi Çakırağa Camii İmamı, Balat-Fener Derneği Başkanı ve bölgede faaliyet gösteren çeşitli vakıf ve derneklerin başkanları katılıyor.

Silivri ve çevresinde de benzer yapıda bir Paydaş Kurulu oluşturmak için, Silivrili Sanayici ve İş Adamları Derneği ve Silivri Kent Konseyi ile toplanılarak Silivri Paydaş Kurulu’nun oluşturulması amacıyla iki toplantı düzenlendi. Khas Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği (Silivri-SiAD) Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Baran, Kaymakam Salih Keser ve Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Kayapınar ve Silivri Kent Konseyi üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantının ilki 19 Kasım’da, ikincisi ise 26 Kasım 2012’de gerçekleşti.

Silivri bölgesinin sorunları ve sosyal sorumluluk çalışmalarının anlatıldığı toplantılarda akademik ve bilimsel uygulamalar üzerine nasıl çalışmalar yapılabileceği tartışıldı. Cibali’de kurulan Cibali Paydaş Kurulu’nu Selimpaşa’da da kurmak ve sürdürdükleri çalışmalara bu bölgede de devam etmek istediğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Mustafa Aydın, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk çalışmalarına Cibali bölgesinde başladık ve çok sayıda projeye imza attık. Türkiye’nin ilk üniversite KSS Raporu’nu da bu çalışmalar doğrultusunda hazırladık. Cibali Bölgesi’nin gelişimine odaklanan projeleri Silivri Bölgesi’nde de hayata geçirmek ve bu bölgede de gerek istihdam gerekse sosyal hayatın gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Selimpaşa Kampüsü’nde düzenlenen toplantılara bölgedeki şirketlerin yöneticileri, dernek üyeleri, esnaf ve kent konseyi üyeleri katıldı. Silivri Paydaş Kurulu’nun oluşturulması ve bölgeye ekonomik ve sosyal anlamda katkının sağlanması için planlanan toplantılar yıl boyunca devam edecek.