Haliç'te Dostluk Kazandı

06 Ekim 2012 - Cumartesi
Haliç'te Dostluk Kazandı

Kadir Has Üniversitesi ile Koç Üniversitesi kürek takımları geleneksel hale getirilmesi planlanan yarışların ikincisinde 6 Ekim 2012’de Haliç’te kürek çektiler. Koç Üniversitesi Kürek Takımı'nın önde bitirdiği yarış, güzel dostluk manzaralarına tanık oldu.

‘Haliç Dostluk Kupası’ yarışı Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü önünden başladı ve Rahmi Koç Müzesi önünde son buldu. Kıyasıya mücadele ile geçen Haliç Dostluk Kupası’nı, Koç Üniversitesi Kürek Takımı 8 dakika 18 saniye yarışı önde bitirirken, Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı ise 8 dakika 36 saniye ile tamamladı.

Ödül töreninde, üniversite olarak su sporlarına önem verdiklerini vurgulayan Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, “2012 Haliç Dostluk Kupası’nda kürek çeken tüm sporculara teşekkür ediyor; kazanan Koç Üniversitesi Kürek Takımı’nı tebrik ediyorum.” dedi.

Yarışı birlikte izleyen Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın ile Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan, Haliç’in su sporları merkezi haline gelmesi konusundaki destek ve kararlılıklarını sürdürdüklerini ifade ettiler.