Bu İşin Sonunda Bir İş Var

11 Temmuz 2012 - Çarşamba
Bu İşin Sonunda Bir İş Var

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Türkiye İş Kurumu’nun (İŞ-KUR) 1993’te başlattığı ‘İstihdam ve Eğitim Projesi’, bu yıl Kadir Has Üniversitesi’nin İş Kur ve ING Emeklilik ile yaptığı işbirliğiyle gerçekleşiyor.

İlk dersin 4 Haziran’da başladığı yaz boyunca devam edecek eğitimlere 25-35 yaş arası 650’ye yakın genç başvurdu.

Ana amacı işsiz ve vasıfsız işgücüne bilgi ve beceri kazandıran eğitim programları sunmak olup staj ve istihdam olanakları da mevcut olan proje 4 programdan oluşuyor ve her bir program iki hafta sürüyor.

Program 1: Perakende Satış Elemanı (Başvuru sayısı: 300)

Program 2: Çağrı Merkezi Görevlisi (Başvuru sayısı: 72)

Program 3: Sigorta Satış Danışmanlığı Elemanı (Başvuru sayısı: 200)

Program 4: Aşçılık (Başvuru sayısı: 75)

İŞSİZLERE İŞ GARANTİLİ KURS

Bir amacının da piyasadaki arz talep ilişkisini ortaya koyarak, hangi iş kolunda ihtiyaç varsa onu karşılayacak projeler gerçekleştirme olduğunu söyleyen Khas Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Serdar Dinler “Türkiye’nin ortalama yaşı 26. Genç nüfusa beceri kazandırarak sektörlere kanalize ediyoruz. İstihdam garantili eğitim programları yaz dönemi süresince devam edecek” dedi.

ING Emeklilik Genel Müdürü Jetse de Vries ise “Bu projeyle genç iş gücüne iş fırsatları yaratacağız. ING Emeklilik olarak yıl sonuna kadar acenta kanalında 1000 kişilik bir satış ekibine sahip olmak istiyoruz” diye konuştu.