Kadir Has Üniversitesi Dünya Sinema ve Medya Araştırmacılarını ağırlıyor!

24 Haziran 2010 - Perşembe
Kadir Has Üniversitesi Dünya Sinema ve Medya Araştırmacılarını ağırlıyor!

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi, Avrupa Sinema ve Medya Çalışmaları Ağı Konferansı için dünyada sinema ve medya alanında çalışan 380 araştırmacı, yazar, uzman ve akademisyeni bir araya getiriyor.

Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi, 24-27 Haziran tarihleri arasında Avrupa'nın en büyük sinema ve medya çalışmaları konferansı olan Avrupa Sinema ve Medya Çalışmaları Ağı Konferansı'na (European Network for Cinema and Media Studies- NECS) ev sahipliği yapıyor.

2010 Kültür Başkenti İstanbul, sayısız kentsel proje ve uygulamasına, kültür ve sanat etkinliklerine sahne olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi, "Kentsel Uzlaşmalar" (Urban Mediations) konusuyla gerçekleştirilecek olan Avrupa Sinema ve Medya Çalışmaları Ağı Konferansı'nda, Avrupa'nın seçkin üniversiteleri ve araştırma enstitülerinden sinema ve medya alanında 380 uzman, araştırmacı, yazar ve akademisyeni ağırlayacak.

Kentsel Üretim, Kentsel İlişki Ağları, Küresel Kentlerde Medya, Kentsel Hareketlilik, Seyirci ve Kent İlişkisi konularının ele alınacağı konferansa Columbia Üniversitesi'den Saskia Sassen, Amsterdam Üniversitesi'den Thomas Elsaesser ve Warwick Üniversitesi'den Charlotte Brunsdon gibi akademik dünyanın en saygın isimleri ana konuşmacı olarak katılırken, panel ve konuşmalara paralel olarak yerli ve yabancı filmler gösterilecek.