“Yeni Hikâyeler” Sergisi Ocak Sonuna Kadar Uzatıldı!

07 Eylül 2011 - Çarşamba
“Yeni Hikâyeler” Sergisi Ocak Sonuna Kadar Uzatıldı!

Sanatçı Mehmet Kutlu’nun “Yeni Hikâyeler” isimli sergisi Ocak sonuna kadar Rezan Has Müzesi’nde sergilenmeye devam ediyor.

Seramik sanatçılarından Mehmet Kutlu ipek böceklerinin yaşamından yola çıkarak; yenilenmiş, yenilenirken başka yaşamları yenilemiş, kendi hikâyelerini anlatırken kendileri yeni hikâyelere dönüşmüş dokuz ölümsüz sanatçıdan ilham alarak oluşturduğu eserleri bizlerle paylaşıyor. Yaşar Kemal, Genco Erkal, Gülriz Sururi, Türkan Şoray, Zülfü Livaneli, Sezen Aksu, Fazıl Say, Ayla Algan ve Ferzan Özpetek’in portlerinden oluşan çalışmalarda, sanatçı Mehmet Kutlu;  farklı bir teknik kullanarak birbiri üstüne kenetlenmiş iki farklı çalışmanın örgü katmanlarıyla yeni görüntüler yaratıyor.

“Aslında bu hikâye; sabır, disiplin ve yoğunlaşmanın çerçevesinde ipekböceği ve sanatçının ortak yaşam hikâyesidir” diyen Kutlu; seramik sanatına alışılmışın dışında bir yorum getiriyor.

14 Eylül Çarşamba günü saat 19.00’da Rezan Has Müzesi C Blok Sergi salonunda açılışı yapılan “Yeni Hikayeler” isimli sergisi açılış kokteyli değerli sanatçılarımız Fazıl Say ve Genco Erkal’ın katılımlarıyla gerçekleşti.