Kadir Has Üniversitesi ve Arcadia University College of Global Studies’den Uluslararası Ölçekte Bir İşbirliği

27 Mayıs 2011 - Cuma
Kadir Has Üniversitesi ve Arcadia University College of Global Studies’den Uluslararası Ölçekte Bir İşbirliği

Kadir Has Üniversitesi uluslararası işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. 12 Mayıs 2011’de Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın’ı ziyaret eden Arcadia University College of Global Studies‘in Rektör Yardımcısı Prof. Nikki Christensen ve Dekan Prof. Dennis Dutschke ile karşılıklı bir işbirliği anlaşması imzalandı. 

Bu işbirliği sayesinde programa katılan Kadir Has Üniversitesi öğrencileri; Avrupa, İngiltere, İrlanda, Meksika, Afrika, Avustralya, Yeni Zelanda, Çin ve Hindistan gibi pek çok ülkedeki Arcadia Universitesi College of Global Studies merkezlerinde öğrenci değişimi programı kapsamında eğitim alabilecek.

2012 yılında öğrenci almaya başlayacak bu programla birlikte çok sayıda Amerikalı öğrenci de eğitim için Türkiye’ye, Kadir Has Üniversitesi’ne gelecek.

Dünyanın en önemli merkezlerinden sonra Türkiye’de ilk defa Kadir Has Üniversitesi ile işbirliği imzalayan Arcadia University College of Global Studies, dünyanın birçok ülkesindeki saygın üniversitelerde eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

 

http://www.patronlardunyasi.com/haber/Kadir-Has-Arcadia-University-den-isbirligi-anlasmasi/105467

http://finans.mynet.com/Haber-detay.aspx?haber=75999637

http://haber.turk.net/EKO/2654582/BASIN-BULTENI-KADIR-HAS-UNIVERSITESI--ARCADIA-UNIVERSITY-COLLEGE-OF-GLOBAL-STUDIES-ILE-ISBIRLIGI-ANLASMASI-IMZALADI