Geleceğin Drama Eğitimcileri Kadir Has Üniversitesi’nden...

02 Haziran 2010 - Çarşamba
Geleceğin Drama Eğitimcileri Kadir Has Üniversitesi’nden...

Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü ‘Drama in Education’ dersi kapsamında, üniversite öğrencileri, seçilen projelerini bir ilköğretim okulunda hayata geçirdiler. Tiyatro Bölümü öğrencilerimizden Ayça Tetik ve Gözde Okumuş 6.sınıf öğrencilerinin katılımına yönelik projelerini Büyükreşitpaşa İlköğretim Okulu’nda büyük bir başarıyla gerçekleştirdiler.

Bu projeyle Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri de drama eğitmenliğine doğru ilk adımlarını atmış oldular. Seçilen Büyükreşitpaşa İlköğretim okulu öğrencileri bu çalışma kapsamında üstlerine düşeni büyük bir yaratıcılık ve özenle yerine getirdiler. Sınırlı olanakları en iyi şekilde değerlendiren okul yönetimi ve öğrencileri her bakımdan desteklenmeye değer olduklarını bu çalışmada da gösterdiler.

Proje kapsamında üç gün boyunca 24 öğrenciden oluşan çalışma grubuyla çeşitli doğaçlamalar yapıldı. Söz konusu doğaçlamalar tamamiyle çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeye, paylaşımlarını arttırmaya, gözlem gücünü yükseltmeye, farkındalık ve sevgi ile işbirliğini geliştirmeye yönelik çalışmalardı. Bunun yanısıra, yapılan doğaçlamalar grup uyumu açısından öğrencilere ayrı bir kazanım oldu.

Proje sonunda çocuklara okulumuzun armağanları ve projeyi gerçekleştiren öğrencilerimizin hazırladığı toplu resimlerin yer aldığı çerçeveler armağan edildi..