3. Sivil Toplum Kuruluşları Günleri

18 Ocak 2011 - Salı
3. Sivil Toplum Kuruluşları Günleri

Kadir Has Üniversitesi ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği iş birliğinde kurulan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Akademisi tarafından, Sivil Toplum Kuruluşları Günleri’nin 3.sü bu yıl 09 Mart 2011 tarihinde “Gönüllülük” teması ile Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenecektir.

Avrupa Birliği, bireylerin sosyal, ekonomik ve çevresel alanda değer yaratmalarını destelemek amacı ile 2011 yılını "Aktif Vatandaşlığı Geliştirmeye Yönelik Avrupa Gönüllü Faaliyetler Yılı" olarak kabul etti. 2011 yılında Avrupa'da gönüllülük çalışmalarını teşvik eden "Avrupa Gönüllülük Yılı" çerçevesinde Türkiye’de de sivil toplum alanında değer yaratan faaliyetlerin kamuoyu ile paylaşılması çerçevesinde 3.STK Günleri’nin teması “Gönüllülük” olarak belirlendi.

3. STK Günleri’nde, Sivil Toplum Kuruluşları kendi stantlarını açarak eğitim, yoksulluk, hastalıklarla mücadele, toplumsal cinsiyet eşitliği, kalkınma ve çevresel sürdürülebilirlik alanlarında katılımcılara çok taraflı bir sivil toplum çalışmaları havuzu sunacaktır.

Türkiye’de farklılık yaratan sosyal sorumluluk projelerini teşvik etmek ve başarılı sosyal girişimlerin rol model olmasını sağlamak amacı ile STK Günleri’nde sosyal sorumluluk ödül töreni düzenlenecektir.

STK ve iş dünyası temsilcilerinin ve basın mensuplarının yanısıra akademisyen ve öğrencilerin de katılacağı 3. STK Günleri’nde, STK’ların birbirlerini daha yakından tanıma imkânı bulmalarının yanısıra paydaşları ile yeni işbirlikleri oluşturma fırsatını yakalayacaklardır.

Stant kurmak için lütfen tıklayınız

Ziyaretçi katılımı için lütfen tıklayınız

3. STK Günleri Etkinliği

Yer: Kadir Has Üniversitesi – Cibali Kampüsü / İstanbul Tarih: 09 Mart 2011 Katılımcı Sayısı ve Profili: Türkiye’den 30 vaka, Kadir Has Üniversitesi ve ilgili üniversite öğrencilerinin yanı sıra sivil toplum, iş dünyası ve hükümet temsilcilerinin oluşturduğu 500 kişlilik özel davetli.

Son Başvuru: 25 Şubat 2011

PROGRAM:

09:30 – 10:30 Kayıt

10:30 – 11:00 Açılış Konuşmaları

Serdar Dinler

Genel Başkan, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği

Pınar Reyhan,

Genel Yayın Yönetmeni ve Yazar, Hürriyet Aile

Prof. Dr. Mustafa Aydın

Rektör, Kadir Has Üniversitesi

Egemen Bağış

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci, Türkiye Büyük Millet Meclisi*

11:00 – 11:15 Sosyal Sorumluluk Ödül Töreni

Serdar Dinler

Genel Başkan, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği

Prof. Dr. Mustafa Aydın

Rektör, Kadir Has Üniversitesi

11:15 – 16:00 3. STK Günleri Ziyareti

Detaylı Bilg için:

Yetkili: Göksel Topçu
E-mail: goksel.topcu@khas.edu.tr – KSSAkademi@khas.edu.tr
Tel:       (0212) 533 65 32/4614
GSM:    (0530) 500 76 05

*Konfirmasyon beklenmektedir.